Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Yeni Dönem: Düzenleme Yarın Devreye Giriyor!

Borsa İstanbul'da Ağustos ayında duyurulan fiyat adımı ve kotasyon yayılma aralıklarına ilişkin yeni düzenlemeyi 6 Kasım Pazartesi günü uygulamaya başlayacak. İşte detaylar;
Borsada Yeni Dönem: Düzenleme Yarın Devreye Giriyor!
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul tarafından Ağustos’ta pay piyasasında fiyat adımı ve kotasyon yayılma aralıklarına ilişkin düzenlemeler ile borsa yatırım fonlarındaki açılış seansı uygulanmasına yönelik değişiklikler yapıldığı açıklanmıştı. Düzenlemeler, 6 Kasım 2023 (yarın) itibarıyla devreye girecek.

Ağustos’ta Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasası Operasyon Direktörlüğü tarafından yapılan düzenlemeye göre pay senetleri, gayrimenkul sertifikaları, kira sertifikaları ve yatırım fonları sermaye piyasası araçlarının işlem gördüğü pazarda fiyat adımları ve kotasyon yayılma aralıkları değiştirilecek.

Yarın devreye girecek olan söz konusu değişikliklerin, bu araçlarla işlem yapan yatırımcıları ve kurumları etkileyeceğine işaret edildi.

Pazartesi gününden itibaren yürürlüğe girecek olan düzenlemeyle borsa yatırım fonları için artık özel bir açılış seansı uygulanacak.

Düzenlemeyle borsa yatırım fonu işlem sıralarının seans akışı içerisine 09.40-09.56 arası emir toplama ve 09.56-10.00 saatleri arasında eşleştirme seanslarından oluşan bir açılış seansı ilave edilecek.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.