Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada İşlem Gören O Şirket Üretimi Artıracak Onayı Aldı

Yapı kimyasalları sektörünün öncülerinden Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a yeni arazi tahsisine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Detaylar;
Borsada İşlem Gören O Şirket Üretimi Artıracak Onayı Aldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Türkiye’nin yapı kimyasalları sektörünün öncülerinden biri olan ve Borsa İstanbul’da KLKIM koduyla işlem gören Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş., üretimde verimliliği artıracak projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.

Seramik uygulamalarında da pazarda güçlü bir konumda yer alan şirket, bugünkü Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) bildiriminde Mersin arazi tahsisi hakkında açıklamada bulundu.

KLKIM’den Arazi Tahsisi Duyurusu

Açıklamada, şirketin Mersin serbest bölgede yer alan mevcut üretim tesisinin, seramik yapıştırıcı ve derz dolguları, ısı yalıtım, mantolama, su izolasyonu ve beton katkı kimyasalları üretim tesisi kurmak üzere talep etmiş olduğu yaklaşık 25.172 m2 parsel talebinin uygun görüldüğü ifade edildi.

Parsel talebinin Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi yönetimince uygun bulunduğu bilgisi verildi.

Söz konusu talebin, üretim süreçlerinde verimliliğin artırılması ve bu doğrultuda konsantre ürünlerin üretiminin farklı bir lokasyona taşınması yönündeki arayışlar nedeniyle gerçekleştirildiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

İlgili parselin ön tahsisinin gerçekleştirilidği ve arazi tahsisi ile ilgili olarak 88.103.190 TL ödemenin 16 Kasım 2023 tarihinde yapıldığı bildirildi

Kalekim Kimyevi Maddeler Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2023 yılı üçüncü çeyrek finansal tablosunu geçen ayın sonlarında KAP üzerinden paylaşmıştı.

Şirket, üçüncü çeyrekte 244.845.976 TL net kar açıklarken 9 aylık toplam kar 568.228.627 TL’ye yükselmişti.

KLKIM Hisseleri Haftayı Yükselişle Kapattı

KLKIM hisseleri, haftanın son işlem gününde yüzde 3,4’lik yükseliş yaşayarak haftayı 27,4 TL seviyesinde kapattı.

KLKIM Hisse Fiyat Grafiği
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalıkta yüzde 2,3 yükselişteyken aylıkta yüzde 4,7 kırmızı yaktı. KLKIM hisseleri yıllık bazda ise yatırımcılarına yüzde 202,7 oranında getiri sağlamış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın