Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Gündemden Düşmeyen Halka Arzdan Dev Yatırım

Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyuru yapan Avrupakent GYO, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde 700 milyon TL’lik duran varlık aldığını paylaştı.
Borsada Gündemden Düşmeyen Halka Arzdan Dev Yatırım
HABER GİRİŞ

Son dönemde sergilediği performansla yatırımcıların beklentilerini karşılamakta yetersiz kalan Avrupakent Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (AVPGY), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden maddi duran varlık alımına yönelik açıklama yaptı.

Şirket, toplam piyasa değeri 703.125.000 TL olarak takdir edilen İstanbul’un Sarıyer ilçesi 1 ada, 157 nolu parsel üzerinde kayıtlı bulunan 1A Blok 276, 1C Blok 1-7-8-35, 1D Blok 9-12-14-19, 1E Blok 3-5-6 nolu bağımsuz bölümlerin 700 milyon TL bedel üzerinden satın alınmasına ve bedelin peşin olarak ödenmesine karar verildiğini belirtti.

Söz konusu alımın, şirketin mevcut yatırım stratejisi kapsamında portföy yapısını güçlendirmek ve düzenli kira geliri elde etmek amacıyla yapıldığı vurgulandı. Tapu işlemlerinin tamamlanmasını müteakip kamuya duyuru yapılacağı paylaşıldı.

Düşüşleriyle Gündemden Düşmeyen Halka Arzdan Dev Yatırım

Borsa İstanbul’a son katılan şirket olan Avrupakent GYO, işlem görmeye başladığı tarihten itibaren yatırımcıların gündeminde yer aldı. 13-14-15 Aralık tarihlerinde 55,08 TL fiyatla halka arz olan ve 21 Aralık’ta borsada işlem görmeye başlayan AVPGY, henüz ilk gününde satışlarla karşılaşmıştı.

GCM Yatırım Banner

55 TL’den 37 TL’ye kadar gerileyen AVPGY, bu noktadan itibaren bir miktar toparlanmayı başardı. Hisse 26 Ocak’ta kapanışını yüzde 1,3 düşüşle 51 TL’den gerçekleştirdi.

BIST 100 endeksi 26 Ocak’ta yüzde 2 artarken AVPGY hisseleri bu yükselişe eşlik edemedi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.