Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada Astor Enerji için Gong Töreni! Genel Müdür Açıklama Yaptı

Astor Enerji’nin gong töreninde Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun ve Astor Enerji Genel Müdürü Hakan Ünsal konuştu. İşte detaylar;
Borsada Astor Enerji için Gong Töreni! Genel Müdür Açıklama Yaptı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul’da Gong geçtiğimiz günlerde halka arz sonuçları açıklanan ve 34,5 kat fazla talep gelen Astor Enerji için çaldı. Türkiye’nin transformatör ve anahtarlama ürünlerinde kendisinden söz ettirmeye başaran yerli üretici şirket, gong töreniyle birlikte Yıldız Pazar’da işlem görmeye başladı.

Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, ASTOR.E koduyla yerini alan şirkete gelen yüksek talebe dikkat çekti ve 2 milyar 625 milyon TL halka arz geliri ve 691 bin yatırımcıya gerçekleştirilen satışla başarılı bir arz süreci gerçekleştiğini belirtti.

Ergun, şirketin halka arz gelirini, bir yandan kapasitesini artırmak ve ayrıca işletme sermayesi için kullanırken diğer yandan da güneş enerjisi santrali (GES) ve elektrikli araçlar şarj istasyonları yatırımı yapmak için kullanacağını paylaştı. İSO 500 listesinde yer alan Astor Enerji’nin Borsa İstanbul ailesine katılmasından dolayı mutluluk duyduklarını aktardı.

Astor Enerji Genel Müdürü Hakan Ünsal

Bugün, son teknoloji ile donatılmış Avrupa’nın en büyük transformatör üretim tesislerine sahip olduklarını söyleyen Astor Enerji Genel Müdürü Hakan Ünsal, yine Avrupa’nın en büyük kapasitesine sahip laboratuvarlarından biri olan test laboratuvarlarına sahip olduklarını ifade etti.

6,6 MW kurulu güce sahip çatı güneş enerjisi santrali ve 1.500 çalışanla Türkiye için değer yarattıklarını kaydetti.

GCM Yatırım Banner

90’ın üzerinde ülkeye ürünlerini ulaştırdıklarını, uluslararası pazardaki mevcut payı artırmayı ve markaya değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi planladıklarını bildirdi.

TEB Yatırım Genel Müdürü Selim Yazıcı, Astor Enerji’nin yatırımcılar için çok ilgi çekici bir finansal hikayesi olduğunu, halka arza liderlik etmekten gurur duyduklarını söyledi. Devam eden halka arzlarla birlikte Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam etmek istediklerini vurguladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın