Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsada 6 Şirkete Tedbir Geldi! KFEIN’den Ar-Ge 250 Açıklaması

KAP üzerinden yapılan açıklamalarda 6 şirkete tedbir getirildiği belirtildi. Kafein Yazılım Ar-Ge 250 listesine girdiğini açıkladı. İşte detaylar;
Borsada 6 Şirkete Tedbir Geldi! KFEIN’den Ar-Ge 250 Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, 28 Eylül’de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada volatilite bazlı tedbir sistemi (VBTS) kapsamında alınan tedbire yönelik açıklama yaptı. Kafein Yazılım Hizmetleri Ticaret A.Ş (KFEIN) ise araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) 250 listesinde yer alınmasına yönelik duyurusunu paylaştı.

Borsa İstanbul, VBTS çerçevesinde Gersan Elektrik (GEREL), Hat-San Gemi İnşaa (HATSN), Kocaer Çelik (KCAER), Say Yenilenebilir Enerji (SAYAS), Selva Gıda Sanayi (SELVA) ve Smart Güneş Teknolojileri (SMRTG) paylarının 29.09.2023 tarihli işlemlerden 27.10.2023 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceğini açıkladı.

Kafein Yazılım

Kafein Yazılım, sahip olduğu 28 Ar-Ge projesi ve toplam 37.313.766 TL Ar-Ge harcaması ile, Turkishtime tarafından hazırlanan “Ar-Ge 250 Türkiye’nin En Çok Artan Ar-Ge Harcaması Yapan Şirketleri 2022” listesinde yer aldığını paylaştı.

KFEIN, günlük yüzde 0,1 yükselerek kapanışını 45,5 TL’den yaptı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.