Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan Oyak Çimento Açıklaması Geldi

Oyak Çimento'nun yeni yılda aldığı karara ilişkin KAP açıklaması geldi. Şirketin birleşme işlemleri sonrası hisselerin dolaşım oranı ve fiyatı açıklandı.
Borsa İstanbul’dan Oyak Çimento Açıklaması Geldi
HABER GİRİŞ

Yeni yılın ilk haftasında gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda, Oyak Denizli Çimento A. Ş ile birleşme kararı alan Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. hakkında Borsa İstanbul A.Ş.’dan açıklama geldi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan birleşme işlemlerine ilişkin borsa duyurusunda, Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş.’nin, Oyak Denizli Çimento A.Ş.’yi devralmasıyla gerçekleşen birleşme işlemi sonrası pay dağıtımına 23 Ocak 2024 tarihinde başlanacağı bilgisinin aynı gün paylaşıldığı hatırlatıldı.

25 Ocak 2024 tarihinden itibaren BIST pay endekslerinin hesaplanmasında ise Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş.’nin paylarının sayısının 1.246.578.406 olacağı kaydedildi.

Yarından itibaren şirketin fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 24 olarak dikkate alınacağı açıklanan duyuruda, Oyak Çimento Fabrikaları A.Ş. paylarının bugün tarihli kapanış fiyatının yarın teorik fiyat olarak baz alınacağı belirtildi.

Oyak Çimento Hisse 24.01.2024
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıllık birimini yüzde 150’nin üzerine çıkaran Oyak Çimento hisseleri (OYAKC) aylık yüzde 5 artış görse de son günlerde düşüş yaşadı.

GCM Yatırım Banner

Haftayı düşüşle açan hisseler bugün de kırmızı mumlardan sıyrılamadı. TSİ 12.20 itibarıyla yüzde 1’e giden düşüyle 58,75 TL’den işlem gördü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.