Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’dan Onur Yüksek Teknoloji Açıklaması

22-23 Mayıs’ta halka arz işlemini gerçekleştiren Onur Yüksek Teknoloji için açıklama yapıldı. 28 Mayıs’ta işleme başlayacak olan şirket hangi endekslere dahil olacak?
Borsa İstanbul’dan Onur Yüksek Teknoloji Açıklaması
HABER GİRİŞ

Borsa İstanbul, Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan (KAP) halka arz süreci yakından takip edilen Onur Yüksek Teknoloji’nin (ONRYT) dahil olacağı endekslere yönelik duyuruyu paylaştı.

Şirket paylarının 28.05.2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Ana Pazar’da işlem görmeye başlayacağı belirtildi. Onur Yüksek Teknoloji’nin BIST Tüm-100, BIST Ana, BIST Halka Arz, BIST Teknoloji, BIST Teknoloji Ağırlık Sınırlamalı, BIST Katılım Tüm ve BIST Ankara endeksleri kapsamında dahil edileceği belirtildi.

Endekslerin hesaplanmasına şirketin paylarının sayısının 62.830.000 ve fiili dolaşımdaki pay oranının yüzde 31 olarak dikkate alınacağı ifade edildi.

Onur Yüksek Teknoloji’nin halka arz sonuçları 24 Mayıs’ta açıklanmıştı. Halka arzda 19 milyon 730 bin lira nominal değerli payların satışı tamamlandı ve 1.537.888 kişinin talebi karşılandı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.