Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Onur Yüksek Teknoloji Halka Arz Sonucu Açıklandı: Kaç Lot Düştü?

Bu hafta talep toplama işlemlerinin gerçekleştiği Onur Yüksek Teknoloji için halka arz sonuçları Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda paylaşıldı. Detaylar şöyle...
Onur Yüksek Teknoloji Halka Arz Sonucu Açıklandı: Kaç Lot Düştü?
HABER GİRİŞ

Bu hafta içerisinde yatırımcıların taleplerini gönderdiği Onur Yüksek Teknoloji’ye (ONRYT) ilişkin halka arz sonuçları açıklandı. Sonuçlar Global Menkul Değerler tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaşıldı.

Buna göre Onur Yüksek Teknoloji’nin halka arz büyüklüğü 976 milyon 645 bin lira olarak gerçekleşirken, halka arzda birim fiyat 49,50 lira olarak belirlendi ve 19 milyon 730 bin lira nominal değerli payların satışı tamamlandı.

Açıklamada, herhangi bir yatırımcı grubuna tahsisat yapılmadığı ve kabul edilen talebin, halka arz büyüklüğünün 1,15 katı olduğu belirtildi. Halka arz edilen hisselerin yüzde 99,01’i yurt içi bireysel, yüzde 0,72’si yurt içi kurumsal, yüzde 0,24’ü yurt dışı bireysel ve yüzde 0,04’ü yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı.

Onur Yüksek Teknoloji halka arz tablosu
Kaynak: KAP

Yapılan açıklamaya göre yatırımcılara 12 lot (594 TL) dağıtım gerçekleştirildi. Sonuçların açıklanmasının ardından, halka arzda kişi başına düşen lot sayısının en fazla 7346 lot olması sosyal medyanın tartışma konusu oldu.

Konuyla ilgili Global Menkul Değerler’den KAP’A bir bildirim daha yapıldı. Açıklamada, “Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. paylarının halka arzında %5’ten fazla pay alan yatırımcı bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner

Payların halka arzında, ortaklıkta idari sorumluluğu bulunan ve içsel bilgiye sahip kişilerin yaptıkları pay alımlarına ilişkin liste KAP’ta paylaşıldı. Halka arz edilen ONRYT’nin borsada işlem görmeye başlayacağı tarih henüz netleşmedi. Hisse senedinin gelecek hafta içerisinde borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.