Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul’dan Ebebek ve Baydöner’e Tedbir Kararı!

KAP üzerinden paylaşılan bilgilere göre Ağustos ayında halka arz olan Ebebek ve Baydöner’e tedbir geldi. İşte detaylar;
Borsa İstanbul’dan Ebebek ve Baydöner’e Tedbir Kararı!
Yorum

Borsa İstanbul, 13 Eylül’de Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada Ebebek Mağazacılık A.Ş (EBEBK) ve Baydöner Restoranları A.Ş. (BYDNR) paylarında tedbir kararı alındığını açıkladı. BYDNR 15- 16 Ağustos, EBEBK 29 – 31 Ağustos tarihlerinde halka arz olmuştu.

KAP’ta yer alan duyuruda Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında Anadolu Hayat Emeklilik Anonim Şirketi (ANHYT) ve EBEBK paylarında, 14.09.2023 tarihinden 13.10.2023 tarihli işlemlere kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyeceği belirtildi.

BYDNR paylarında ise 14.09.2023’ten 13.10.2023’e kadar brüt takas uygulanacağı paylaşıldı. İlgili payda mevcut olan tedbirlerin de brüt takas süresince uygulanmaya devam edeceği aktarıldı.

Borsada 46,5 TL’den işlem görmeye başlayan EBEBK, 5 gündür tavandan işlem görerek 74,8 TL’ye yükseldi.

21 TL’den halka arz olan BYDNR ise 12 günlük tavan yolculuğuna 72,2 TL’de veda etti. Hisse, 7 Eylül’de ulaşılan bu seviyeden düşüşe başlayarak bugün itibarıyla 49,5 TL’ye kadar geriledi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu