Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Borsa İstanbul’da Gong EKOS için Çalacak

Halka arz olan şirketler furyasına katılan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, bugün Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak. Detaylar haberde...
Borsa İstanbul’da Gong EKOS için Çalacak
Son Güncelleme: 

Teknoloji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak. Duyuru, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş., EKOS.E işlem koduyla 21/11/2023 tarihinden itibaren (BUGÜN) Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır (Baz Fiyat: 12,77 TL; Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL).”

Yakın bir zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alıp halka arz olan şirketin, geçen hafta halka arz sonuçları açıklanmıştı.

Şirketin halka arz büyüklüğü 766 milyon TL olarak gerçekleşmişti. 3.282.235 bireysel katılımcının talebi karşılandı.

MANŞET HABER
Döviz ve Borsa Kazançlarına Vergi Artırımı İddiası

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre EKOS, elektrik üreticilerinin, şebeke operatörlerinin, endüstriyel ve ticari tüketicilerin elektrik altyapısı alanlarında üretim ve satış faaliyetlerini yürüten Türkiye merkezli lider bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısıdır.

Şirketin kökleri 80’li yıllara kadar dayanmaktadır.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu