Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul’da Gong EKOS için Çalacak

Halka arz olan şirketler furyasına katılan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, bugün Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak. Detaylar haberde...
Borsa İstanbul’da Gong EKOS için Çalacak
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Teknoloji sektörünün bilinen şirketlerinden biri olan Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş, bugün Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacak. Duyuru, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapıldı.

KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Ekos Teknoloji ve Elektrik A.Ş., EKOS.E işlem koduyla 21/11/2023 tarihinden itibaren (BUGÜN) Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacaktır (Baz Fiyat: 12,77 TL; Maksimum Emir Değeri: 1.000.000 TL).”

Yakın bir zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) onay alıp halka arz olan şirketin, geçen hafta halka arz sonuçları açıklanmıştı.

Şirketin halka arz büyüklüğü 766 milyon TL olarak gerçekleşmişti. 3.282.235 bireysel katılımcının talebi karşılandı.

GCM Yatırım Banner

Şirket Hakkında

Şirketin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre EKOS, elektrik üreticilerinin, şebeke operatörlerinin, endüstriyel ve ticari tüketicilerin elektrik altyapısı alanlarında üretim ve satış faaliyetlerini yürüten Türkiye merkezli lider bir teknoloji ve hizmet sağlayıcısıdır.

Şirketin kökleri 80’li yıllara kadar dayanmaktadır.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.