Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borsa İstanbul Yoğun Gündemli Genel Kurul Toplantısına Hazırlanıyor

Borsa İstanbul 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın gerçekleşeceği tarihi ve gündem maddelerini açıkladı. Detaylar haberde...
Borsa İstanbul Yoğun Gündemli Genel Kurul Toplantısına Hazırlanıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamada 2023 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın 6 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşeceği not edildi. Toplantının gündem maddeleri açıklandı.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada Olağan Genel Kurul Toplantısına, Merkezi Kaydi Sistem’den (MKS) sağlanan pay sahipleri listesi dikkate alınarak oluşturulan hazır bulunanlar listesinde adı yer alan pay sahipleri katılabilecek.

Söz konusu toplantısının “Borsa İstanbul A.Ş. Reşitpaşa Mahallesi Borsa İstanbul Caddesi No: 4 34467 Sarıyer/İstanbul/Türkiye” adresinde gerçekleşeceği bildirildi.

Toplantının gündem maddelerinden biri “2023 faaliyet yılına ilişkin bağımsız denetim raporunun okunması.” olacak.

2023 yıl sonu bilançosu ve kâr-zarar tablosunun okunması, müzakeresi ve onaylanması gerçekleştirilecek.

GCM Yatırım Banner

Gündem maddelerinden bazıları şu şekilde:

  • Yönetim Kurulu üyelerinin seçilmesi.
  • 2024 yılı denetimine ilişkin olarak Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu gereğince Yönetim Kurulu tarafından önerilen bağımsız denetim kuruluşu seçiminin onaylanması.
  • Yönetim Kurulu üyelerine, Türk Ticaret Kanunu’nun 395 inci ve 396 ncı maddeleri kapsamına giren konularda izin verilmesi.

Bir diğer gündem maddesi ise “2023 kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç oranlarının belirlenmesi ve kâr dağıtımı hususunda Yönetim Kurulu’nun teklifinin görüşülerek karara bağlanması.” oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.