Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Borrell’den Küresel Terörle Mücadele için Hoşgörü Mesajı

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Borrell, terörle etkin mücadele için toplumsal hoşgörünün önemini ifade etti. Detaylar...
Borrell’den Küresel Terörle Mücadele için Hoşgörü Mesajı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, terörle etkin mücadele edebilmek adına toplumlar arasında hoşgörüyü yaymanın oldukça önemli olduğunu vurguladı. Kur’an-ı Kerim’in yakılması gibi eylemleri örneklendirdi.

Bu tip eylemlerin, teröristler tarafından istismar edildiğine dikkat çekerek toplumsal hoşgörüyü yayma yoluyla bu tip durumlarla başa çıkılabileceğine dikkat çekti.

Borrell: Hoşgörü Teşvik Edilmeli

Birleşmiş Milletler’in (BM) 78. Genel Kurulu için bulunduğu New York’ta, Terörizmle Mücadele Küresel Forumu’nun 13. Bakanlar Oturumu’nda açılış konuşması yapan isim bu nedenle hoşgörünün teşvikinin öneminin altını çizdi.

Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile beraber eş başkanlığını üstlendiği oturumda şu ifadeleri kullandı:

“Toplumlarımızda provokatif eylemlere, hoşgörüsüzlük ve nefret eylemlerine sıklıkla tanık oluyoruz. Kur’an’ın yakıldığını görüyoruz. Bunlar, teröristler tarafından çarpık ideolojilerini yaymak, terörist eylemleri örgütlemek ve uygulamak için defalarca istismar ediliyor.”

GCM Yatırım Banner

İsveç ve Danimarka’daki Eylemleri Kınamıştı

Borrell, yakın zaman önce Danimarka ve İsveç’de gerçekleşen Kur’an-ı Kerim yakma eylemleriyle ilgili de açıklamalarda bulunmuştu.

Yüksek Temsilci, birçok Müslümanı inciten eylemlerinin ardından Avrupa Birliği’nin, dini nefret ve hoşgörüsüzlüğün teşvikinin her türlüsünü güçlü bir şekilde reddettiğini ifade etmişti. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.