Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Boris Johson için “Utanması Olmayan Adam” Yakıştırması

İngiltere Başbakanı, Covid-19 kurallarını ihlal nedeniyle parlamentodan özür dilerken, İşçi Partisi’nden sert eleştiriler geldi.
Boris Johson için “Utanması Olmayan Adam” Yakıştırması
Son Güncelleme: 
Yorum

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Salı günü 2020’de Covid-19 kısıtlamaları ve kurallarını ihlal edip Downing Street’te bir partiye katıldığı için Avam Kamarası’nda milletvekillerinden özür diledi.

Ancak İngilizlerin, Johnson’a tepkileri dinmek bilmiyor. İşçi Partisi lideri Sir Keir Starmer, Johnson’ın diğer herkesi suçladığını, iyi insanlara iftira atmayı seçtiğini söyledi. Dilediği özür için “şaka gibi” ifadesini kullanan isim, ayrıca “utanması olmayan adam” yakıştırmasını da yaptı.

Başbakanın kameralar karşısında farklı, kameralar kapandıktan sonra çok daha farklı bir tavız sergilediğini ifade eden Starmer, “Kameralar kapandığında ağzı açık bir özür, kameralar kapanır kapanmaz doğruyu söyleyenlere yapılan haince bir saldırı.” dedi.

Muhafazakâr Parti’den birçok isim Johnson’ı desteklerken, Mark Harper, “Artık içinde bulunduğu büyük ofise değen biri olduğunu düşünmüyorum” şeklinde yorum yaptı.

Starmer, başbakanın doktoru Allegra Stratton, Covid danışmanı Profesör Neil Ferguson ve sağlık sekreteri Matt Hancock’un pandemi sırasındaki eylemleri nedeniyle istifa ettiğini söyledi.

“Başbakan neden kendi eylemleri dışında herkesin eylemlerinin sonuçları olduğunu düşünüyor?” diye soran Starmer, Canterbury Başpiskoposunun Putin’i yeterince eleştirmediğini bile söylediğini aktardı.

Fakat başpiskoposun Putin’in savaşını büyük bir kötülük eylemi olarak nitelendiğini hatırlattı. Johson’ın meclisi yanlış yönlendirip yönlendirmediğini araştırmak için bir komite kurma konusunda yeterli oy sayısına ulaştığı bildirildi. Soruşturmanın açılması halinde yaptırım, özür, uzaklaştırma veya Johnson’ın Avam Kamarası’ndan tümden atılması gibi talepleri gelebilecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu