Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İngiltere Başbakanı Bu Kez de Parlamentodan Özür Dileyecek

Covid-19 kısıtlamalarını çiğnediği için daha önce halktan özür dileyen fakat istifa etmeyen İngiltere Başbakanı Johnson, bu kez parlamentoda konuşacak.
İngiltere Başbakanı Bu Kez de Parlamentodan Özür Dileyecek
HABER GİRİŞ

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Covid-19 salgınında uygulanan karantina kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle para cezasına çarptırılacağı açıklanmıştı.

Muhalefet partiler, Covid-19 kısıtlamalarını çiğneyip çiğnemediğine ilişkin soruşturma başlatılması konusunda ısrar ederken, Johnson’ın Salı günü parlamentodan özür dilemesi bekleniyor.

Johnson, 2020 yılının Mayıs ayında başbakanlık konutu bahçesindeki içkili partiye katıldığı için özür dilemişti. Muhalif partiden isimler ise Johnson’un İngiliz halkına yalan söylediğini ve istifa etmesi gerektiğini belirtti.

Reuters’ta yer alan habere göre muhalefet milletvekilleri, Johnson’ın milletvekillerini kasten yanlış yönlendirip yönlendirmediğini araştırmak üzere meclis komitesine havale ederek en iyi şekilde nasıl kınayabilecekleri konusunda görüşüyorlar.

Johnson’ın parlamentoda yapacağı konuşmada Ukrayna’daki savaş, enerji krizi ve göç gibi meseleleri ele alması bekleniyor. Kuzey İrlanda Bakanı Brandon Lewis’in başbakanın ödediği para cezasının daha önce park cezası alan bakanlarınkine benzer olduğunu iddia etti.

GCM Yatırım Banner

Londra Emniyet Müdürlüğü başbakanlıkta düzenlenen partilere katıldığı belirtilen 30 kişiye daha para cezası verildiği açıklamıştı.

Jonhson, söz konusu karar sonrasında yaptığı açıklamada “Açık olmak gerekirse, bu bana Covid-19 kurallarının ihlali gibi gelmedi ancak polisin vardığı sonuç daha farklı ve ben bu soruşturmanın sonucuna saygı duyuyorum.” demiş ve cezasını ödediğini söylemişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.