Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BONK’un Başarısı SOL’un Ayıları Yenmesine Yardımcı Olacak mı?

Solana ağında oluşturulan BONK'un son dönemde sergilemiş olduğu üstün performans, SOL fiyatının yükselmesine yardımcı olacak mı? Detaylar haberde;
BONK’un Başarısı SOL’un Ayıları Yenmesine Yardımcı Olacak mı?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Kripto para piyasaları son haftalarda hareketli günler geçirirken, bu yükseliş dalgasından faydalanan altcoinlerden birisi de Solana (SOL) oldu. Haftalık bazda yüzde 5’in üzerinde getiri sağlayan kripto para biriminin grafikleri ise düşüş eğilimi uyarısı veriyor. Peki, SOL pazarında boğalar ve ayıların mücadelesinden hangi taraf galip ayrılacak?

Geçen yılın son günlerinde piyasa sürülen Solana blok zinciri tabanlı kripto para birimi BONK son dönemin en çok konuşulan dijital varlıklarının başında geliyor. BONK için gelen verilerin SOL fiyatına ne derece katkısının olup olmayacağı ise merak ediliyor.

BONK ve SOL Cephesinde Neler Oluyor?

Geçen haftaki büyük fiyat artışına rağmen BONK’un, özgün sosyal hacmi de hesaba katan duygu dengesinin geliştirilmiş bir sürümü olan Sentiment Weighted metriğindeki düşüş eğilimi devam etti. Diğer yandan, SOL’un metrikleri ve piyasa göstergeleri ayıların tarafında olmayı sürdürdü.

Solana, son zamanlarda ağda daha az kullanıcı etkinliği gösterir biçimde ücretlerde hafif bir düşüş kaydetti. Sadece bu değil, SOL’un fiyatı son 24 saatte yüzde 2’nin üzerinde düştüğü için fiyat hareketi ayıların lehine oldu.

Paratic Piyasalar verilerine göre SOL fiyatı, haber yazımı itibarıyla 22.55 dolar civarında işlem görüyor ve piyasa değeri 8.6 milyar doların üzerinde seyrediyor.

GCM Yatırım Banner

BONK, Solana Ağını İleriye mi Taşıyor?

SOL’un performansı düşerken, Solana ağında bir meme token olan BONK ise bu süreçte oldukça iyi performans gösterdi.

CoinGecko’nun verilerine göre BONK ağdaki diğer varlıkları geride bırakarak son yedi günde en çok kazanan oldu. Ardından GMT ve AUDIO geldi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter / @solana_daily

Bununla birlikte, muazzam fiyat artışına rağmen BONK çevresindeki duygular düşüş eğilimini sürdürdü ve bu durum, tokenın Sentiment Weighted metriğine bakıldığında açık bir şekilde görüldü. Yine de BONK, token için çoğunlukla pozitif bir sinyal olarak görülecek şekilde hacmini yüksek tutmayı başardı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

BONK’un Başarıları SOL için Yeterli Değil

En iyi performans gösterenlerden biri olmasına rağmen, blok zincirinin zincir üstü ölçümleri endişe verici göründüğünden, BONK’un başarıları Solana ağının büyümesini hızlandırmak için yeterli olmayabilir. Örneğin, SOL’un en son fiyat düşüşüne, düşüş eğilimine işaret eder şekilde hacim artışı eşlik etti.

SOL etrafındaki olumlu duygular da son zamanlarda düşüş içine girdi ve bu durum, yatırımcıların tokena daha az güven duyduğunu gösterdi. Bununla birlikte, SOL’un fonlama oranı ve geliştirme faaliyetinin artması genel olarak blok zinciri için iyimser verilerdi.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Ayılar Piyasayı Domine Edecek mi?

Piyasa göstergelerinin çoğu ayıları desteklediğinden ve önümüzdeki günlerde daha fazla fiyat düşüşü önerdiğinden, SOL’un günlük tablosu da düşüş eğilimi gösterdi. Örneğin, SOL’un göreceli güç endeksi (RSI) hafif bir düşüş kaydetti ve düşüş sinyali olan nötr işaretin yakınında duruyordu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Chaikin Para Akışı (CMF) benzer bir trend izledi ve düşüş trendinin devam etmesi ihtimalini daha da artırdı.

Bununla birlikte, MACD, fiyat artışı öneren bir yükseliş geçişi sergiledi. SOL’un üstel hareketli ortalama (EMA) şeridi ise boğaların ayıları geçebileceğini gösterdi ve bu da önümüzdeki günlerde trendin tersine dönmesi için umut verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.