Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bomba Halka Arz Geliyor! Koton Hazırlıklara Başladı

Giyim sektöründe oldukça tanınan bir firma olan Koton, taslak izahnamesini SPK’ya sundu. Şirket, 69 ülkede toplam 433 mağazasıyla geniş kitlelere ulaşıyor. İşte detaylar;
Bomba Halka Arz Geliyor! Koton Hazırlıklara Başladı
HABER GİRİŞ

Dünya çapında çok geniş kitlelere ulaşan, Türkiye’nin öncü moda ve giyim markası olan Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret, halka arz için kolları sıvadı. Şirket, taslak izahnamesini Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sunarak süreci başlattı.

Şirket, toplam 385 milyon adet payın satışını planlıyor. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre sürece İş Yatırım Menkul Değerler liderlik edecek.

Halka arzda satışı gerçekleştirilecek payların 60 milyon adedinin sermaye artırımı yöntemiyle, 325 milyon adedinin ise Nemo Apparel B.V. ortak satışı yöntemi ile satışa sunulacağı belirtiliyor.

Süreci başarıyla tamamlaması durumunda Koton Mağazacılık’ın halka açıklık oranı yüzde 45 seviyesinde olacak. Şirket, halka arzdan elde edeceği finansmanı mağaza, depo ve teknoloji yatırımlarında kullanacak. Halka arzın 2024’ün ilk çeyreğinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Koton Hakkında Bilgiler

1988’de İstanbul’da 25 metrekarelik bir mağaza ile hikayeye başlayan şirket, bugün uluslararası bir moda perakende şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

Koton’un yurt içinde 241, yurt dışında 192 olmak üzere toplam 433 mağazası bulunuyor. Online ve offline kanallarla birlikte Asya’dan Avrupa’ya, Ortadoğu’dan Afrika’ya, Amerika’dan İngiltere’ye toplamda 69 ülkede satış işlemi gerçekleştiriliyor.

Şirket, her yaşa ve tarza uyum sağlayabilecek çeşitlilikte oluşturduğu koleksiyonlarla kadın, erkek, çocuk, aksesuar, bebek gibi pek çok farklı kategoride müşterilerine ürün sunuyor.

Şirketin ödüllü tasarım merkezi, 83 kişilik kadrosuyla toplamda 74 proje üretti ve 46 adet patent almayı başardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.