Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bolat’tan Yatırım Açıklaması: Ciddi Bir Sıçrama Bekliyoruz

ABD’deki temasların ardından konuşan Bakan Bolat, Türkiye’ye ciddi bir fon ve kaynak beklediklerini açıkladı. İşte detaylar;
Bolat’tan Yatırım Açıklaması: Ciddi Bir Sıçrama Bekliyoruz
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 20 Eylül’de New York’ta gerçekleştirilen temaslara yönelik açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin ağırlığı, etkisi, saygınlığı ve algısının çok olumlu olduğunu vurgulayan Bolat, yatırım yapmak isteyen iş dünyası kuruluşlarında artan bir ilgi olduğunu belirtti.

Doğrudan yatırımlarda ciddi bir sıçrama beklediklerinin altını çizdi ve Türkiye ekonomisinde olumlu bir seyir izleyeceği dönemin beklendiğini paylaştı.

Birleşmiş Milletler (BM) toplantılarının ticari ve yatırım ilişkilerini geliştirme açısından önemli bir fırsat sunduğunu, ekonomi yönetiminin bakanları olarak kendi muhataplarıyla görüşmeler yaptıklarını açıkladı.

“Hedefleri ve Fırsatları Ortaya Koyduk”

Toplantılarda Türkiye’de doğrudan yatırımları olan büyük Amerikan şirketlerinin temsilcileriyle temaslar kurduklarını, burada yeni yatırım planları gibi konuların da ele alındığını ifade etti.

Goldman Sachs ev sahipliğinde düzenlenen konferansa inanılmaz yüksek bir katılım olduğunu kaydeden Bolat, Ticaret Bakanlığı olarak Türkiye ekonomisinin genel durumunu ve meydana gelen iyileşmeleri açıkladıklarını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Gelecek dönemler için hedefleri ve fırsatları ortaya koyduklarını, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in para, döviz, faiz ve bütçe politikaları konusunda kapsamlı bir sunum yaptığını belirtti.

“Türkiye’ye Ciddi Bir Fon ve Kaynak Sağlanacak”

Bakan Bolat, Türkiye’nin ağırlığı, etkisi, saygınlığı ve algısının çok olumlu olduğunu vurguladı ve Türkiye ile iş, ticaret ve yatırım yapmak isteyen iş dünyası kuruluşlarında ciddi bir ilgi olduğunu aktardı.

Tanıtımlar ve toplantılarla Türkiye’ye yakın gelecekte çok ciddi bir fon ve kaynak akışı sağlanacağını, doğrudan yatırımlarda ciddi bir sıçrama beklediklerini açıkladı.

OVP Açıklaması

Orta Vadeli Program’ın (OVP) bir dönüm noktası olarak kabul edildiğini ve büyük önem taşıdığını ifade etti.

Programın bütüncül, kompakt ve kapsayıcı bir program olduğunu ortaya koyduklarını, OVP’nin önemli bir dönüm noktası olarak kabul edildiğini kaydetti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.