Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bolat Fırsatçıları Uyardı! “Karaborsacılığa Savaş Açtık”

Ticaret Bakanı Ömer Bolat fırsatçıları uyararak, stokçuluğa ve karaborsacılığa savaş açtıklarını söyledi. Detaylar haberde...
Bolat Fırsatçıları Uyardı! “Karaborsacılığa Savaş Açtık”
HABER GİRİŞ

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, fahiş fiyatların önüne geçmek için mücadele verdiklerini dile getirdi. Ramazan ayı öncesi fırsatçıları uyardı.

Haber7’ye değerlendirmede bulunan Bakan Bolat, fırsatçıları uyararak müsamaha edilmeyeceğini söyledi. Bayrampaşa Hali’ni ve İstanbul Ticaret Borsası’nı ziyaret edeceklerini belirterek, üreticiler ve tedarikçiler ile bir araya geleceğini aktardı.

Bakan Bolat, ellerindeki tüm denetleme araçlarını ve takip mekanizmalarını kullanarak fırsatçılığın önüne geçileceğini söyledi. Stokçuluğa ve karaborsacılığa savaş açtıklarını aktardı.

Enflasyonla mücadeleye değinen Bolat, bunun bir takım işi olduğunu bildirdi.

Haksız fiyat uygulamalarına karşı düzenleyici ve denetleyici görevini eksiksiz bir şekilde yerine getireceklerini ifade etti.

GCM Yatırım Banner

Bugün Bakan Bolat, Genç MÜSİAD tarafından “Global Harmony” temasıyla düzenlenen 8. Uluslararası Genç İş Adamları Kongresi’nde (UGiK) dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Gençlerin yanında olmaya devam edeceklerini aktardı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.