Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA’dan Blockchain’in Verimi ve Ethereum Kullanımı Açıklaması

Bank of America tarafından paylaşılan son raporda, blockchain’deki verimlilik artırılmazsa, Ethereum’un olumsuz etkileneceği belirtildi.
BofA’dan Blockchain’in Verimi ve Ethereum Kullanımı Açıklaması
HABER GİRİŞ

Bank of America tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmada, Ethereum blok zincirinin merkezi olmayan finans (DeFi) için baskın işletim sistemi olmaya devam ettiğini çünkü alternatifin çok az olduğuna yer verildi.

Banka, blockchain üzerindeki ticaret hacminin artırılması gerektiğine vurgu yaparak, bunun olmaması halinde Ethereum’un benimsenmesinin ve kullanımının yavaşlayabileceğini bildirdi. Uygulama geliştiricilerin muhtemelen inşa edilecek diğer ağları seçeceği tahmini yapıldı.

Analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss tarafından kaleme alınan raporda, “Ethereum’un uzun vadeli uygulanabilirliğini, iş hacmi kapasitesini önemli ölçüde genişletmek için parçalama mimarisini uygulamayı içeren yol haritasında ortaya konan vizyonu gerçekleştirme yeteneğine bağlı olarak görüyoruz” ifadeleri yer aldı.

Raporda, Ethereum’un akıllı sözleşme özelliğinin, uygulama geliştiricileri platforma yöneldikçe ona ilk hamle avantajı sağladığını ve bunun da merkezi olmayan uygulamalara ve kullanıcıların sayısı arttıkça ağ etkilerine yol açtığı kaydedildi.

Notta ayrıca çok sayıda işlemin ağ tıkanıklığına ve artan işlem ücretlerine neden olması nedeniyle, ETH ağındaki erken başarının iki ucu keskin bir kılıç olduğuna yer verildi.

GCM Yatırım Banner

BofA: Blockchain’in Evrimi Yeni Başladı

BofA’nın bir diğer raporunda ayrıca blockchain üzerindeki evrimsel gelişimin yeni başladığına yer verildi. Banka, Near protokolünün ölçeklenebilirlik, ademi merkeziyetçilik ve güvenlik arasındaki dengeyi geliştirmek için yeni yaklaşımlar kullanan Cardano, Solana ve Polkadot gibi yeni nesil blok zincirlerinin bir parçası olduğunu bildirdi.

Rapora göre, işlevselliği artıran ve geliştirmeyi teşvik eden Near gibi blok zincirlerin kısa vadede geliştiriciler için çekici hale gelmesi muhtemel. Yine de uzun vadede kazanan ve kaybeden blok zincirleri tahmin etmenin zor olduğu bilgisi yer aldı.

Raporu kaleme alan analistler, uzun vadede, kullanılabilirliğe öncelik veren ve kendilerini etkili bir şekilde pazarlayan blok zincirlerinin pazar payını artırmasını bekliyor.

BofA, Cardano, Solana, Polkadot, Tron, Avalanche ve Near gibi üçüncü nesil blok zincirlerine güç sağlayan yazılımların çoğunun hala olgunlaşmamış ve bu yenilikçi teknolojilerin gelişiminin yeni başladığını belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.