Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA: Haftalık Nakit Girişleri COVID Sonrası En Yükseği Gördü

Bank of America tarafından yapılan son araştırma, yatırımcıların fonlara yöneldiğini ortaya koydu. Son durum haberde…
BofA: Haftalık Nakit Girişleri COVID Sonrası En Yükseği Gördü
HABER GİRİŞ

Bank of America (BofA) Küresel Araştırma birimi tarafından yayınlanan bir rapora göre, yatırımcılar tarafından, 2020’de pandeminin en derin noktasına ulaştığı günden bu yana haftalık nakit girişler gerçekleşti.

BofA, EPFR verilerine dayanarak nakit fonların 68,1 milyar dolarlık giriş gördüğünü bildirdi. Bankanın önceki akış raporlarına göre bu, 24 Nisan 2020 haftasındaki 126,4 milyar dolarlık girişten bu yana en büyük nakit akışı.

Yatırımcılar, faiz oranlarının yakın zamanda zirveye ulaşmayacağına ve bu yıl herhangi bir indirimin gerçekleşmeyeceğine dair inancı pekiştiren bir dizi veriyi değerlendirirken, küresel hisse senetleri son iki ayın en düşük seviyesini görürken tahvil getirileri geçtiğimiz hafta yükseldi.

Artan reel faiz oranları ortamında zarar görme eğiliminde olan hisse senetleri ve altın üzerinde çıkışlar kaydedildi. Enflasyonu bir gerçeklik olarak tanımlayan BofA analistleri, olağanüstü para politikası çağının sonunun geldiğini söyledi.

Daha yüksek enflasyon ve daha yüksek faiz oranları ışığında, ayı piyasası beklenen bir kredi olayıyla sona erene kadar nakit paranın tahviller ve hisse senetleri kadar iyi olacağına dikkat çekildi.

GCM Yatırım Banner

Banka, ABD ipotek başvurularının Nisan 1995’ten bu yana en düşük seviyesinde olduğuna işaret ederken, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki ev fiyatlarının düştüğünün bilgisini verdi.

Uzun vadeli yatırımcılara altyapı, eşitsizlik ve iklim değişikliği gibi toplumun sorunlarına çözüm olarak kabul edilen varlıkları satın almaları tavsiye edildi. Aynı zamanda değer hisseleri, bankalar ve Avrupa varlıkları gibi sıfır oranlı ortamda kaybolan varlıkların satın alınabileceği belirtildi.

Tahviller 8,4 milyar dolar giriş görürken, küresel hisse senetleri 7,4 milyar dolar çıkış kaydetti ve yatırımcılar altın fonlarından 900 milyon dolar çekti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.