Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BofA Block Zincirlerin Değersiz Olduğu İddiasına Karşı Çıktı

Bank of America tarafından yapılan çalışma, block zincir üzerinde çalışan uygulamaların gerçek bir değeri olduğunu öne sürüyor.
BofA Block Zincirlerin Değersiz Olduğu İddiasına Karşı Çıktı
HABER GİRİŞ

Blok zincir teknolojisi ve kripto paraların gerçek bir değeri olup olmadığına dair farklı yorumlar yapılıyor. Bu görüşlerin sonuncusu Bank of America tarafından paylaşıldı.

Bank of America (BofA) bir araştırma raporunda, blok zincirlerin ve bunlar üzerinde çalışan uygulamaların gerçek bir değere sahip olduğunu belirterek, aksi yöndeki iddiaları düzenli olarak reddettiğini söyledi.

Haziran ayında, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para birimleri hakkındaki olumsuz düşünceleri yinelemiş ve varlık sınıfının gerçek bir değeri olmadığını söylemişti.

Aynı şekilde Avrupa Merkez Bankası Christine Lagarde da benzer açıklamalar yapmış ve kripto paraların değersiz olduğunu savunmuştu.

Ethereum blok zinciri, bu yıl yaklaşık 3,9 milyar dolar ve 2021’de yaklaşık 9,9 milyar dolar işlem ücreti üretti. Son rapora göre işlem ücretleri geçen yılın toplamı bir önceki yıla göre yüzde 1.558 daha fazlaydı.

GCM Yatırım Banner

Rapora göre, Bitcoin blok zinciri, geçen yılın tamamında yaklaşık 1 milyar dolar ücret üretirken, bu yıl içerisinde rakam 93 milyon dolar seviyesinde.

Bitcoin’de Lightning Network Etkisi

Banka, Ethereum işlem ücretlerinin, yıldan yıla düştüğünü söyledi. Bitcoin ücretlerinin, daha küçük ve anında Bitcoin ödemelerine izin veren Lightning Network’ün benimsenmesi nedeniyle geçen yılın Nisan ayından bu yana düştüğü tahmin ediliyor.

Bank of America, yeni gelişen endüstride öngörülemez oldukları için blok zincirleri için nakit akışlarını henüz tahmin edemediğini söylüyor.

Notta, net bir kullanım durumunun yanı sıra güçlü kullanıcı büyümesi ve gelişimine sahip blok zincirler için işlem ücretleri şeklindeki nakit akışlarının hızlanmasının beklendiğine yer verildi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.