Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Toyota Hilux Temellerinde Düşünülen “BMW Pick-up”a Dair Karar Verildi!

BMW, Toyota Hilux Kamyonet alt yapısında olacak ticari araç konusuna açıklık getirdi. İşte detaylar!!!
Toyota Hilux Temellerinde Düşünülen “BMW Pick-up”a Dair Karar Verildi!
HABER GİRİŞ

Belirli bir süredir BMW’nin kamyonet sınıfına girişi konuşuluyor. Geçtiğimiz sene alevlenen haberde, digital resimlerle BMW pick-up modelinin nasıl olacağı hayal edilmişti. Segmente dair hiçbir düşüncesi yokken birden bire bu haberlerin BMW kanadında yankılanmasının sebebi tahmin edeceğiniz üzere Mercedes.

Alman marka, X-Class ile premium kamyonet alanında, uyuyanları resmem uyandırdı gibi oldu. Orta seviyede Toyota Hilux, Nissan Navara ve Ford Ranger gibi marka modelleri lüks kavramda da ihtiyaçları karşılayabiliyordu. Devasa kısmında ise Tundra ve Ford F Serisi üst seviye kamyonet sınıfını idare ediyordu. Bakalım BMW’nin ticari alanda araç düşüncesi neler.

BMW Geliştirme Şefi Ticari Araç Konusunda Son Noktayı Koydu

BMW Geliştirme Şefi Ticari Araç Konusunda Son Noktayı KoyduParis Otomobil Fuarı’nda konuşan Klaus Frohlich, lüks kamyonet üretinin kalıcı bir iş olmayacağını söyledi. Fronhlich’in iddialı konuşmasının devamında, “Bizim için pazar segmenti küçük. Çünkü pick-uplar için daha yüksek marka seviyesindeyiz.” dedi.

Tasarım şefinin asıl demek istediği; kamyonet sınıfı ve paketlerinin dünya genelinde yaygın olduğu ve bu yüzden fiyatların düşük olduğu.

BMW markasının da eğer ki bu araç sınıfına girecekse premium 4×4 kamyonet sınıfında fiyat politikasını en üst seviyede tutulacağı aktarılıyor.

GCM Yatırım Banner

Hilux Temellerine Dayanan BMW Kamyonet İmalatı Olmayacak!

Hilux Temellerine Dayanan BMW Kamyonet İmalatı Olmayacak!Bu düşüncenin sebebi de spor arabada BMW ve Toyota’nın ortak proje geliştirmesi. Gerçi Z4 ve Supra‘nın arasındaki ilişkiyi de halen daha anlamış değiliz. BMW Z4’ün alt yapısının Supra’da kullanıldığını söylese de Toyota Baş Mühendisi Tetusa Tada’da bir vida dahi aralarında ortak kullanılan parça yok şeklinde olaya yaklaşmıştı.

Ve bu seferde kamyonet konusunda BMW, Toyota ile en ufak bir bağın olmadığını aktardı. Yani X-Class’ın Mercedes ve Nissan ortak yapımı gibi  bir üretim modelinin düşünülmediği söylendi.

Bizim yorumumuza göre BMW’nin şimdiki sert tutumu, bir gün pick-up segmentine girilirse tek başına bir şeylerin yapıldığı hissiyatını vermek.

Ancak dünya artık kendi kendine uzun Ar-Ge ve yatırımların yapılacağı bir yer olmaktan çıktı. Hazırda olan ne varsa o en iyi şekilde değerlendiriliyor.  BMW’nin kamyonet konusundaki tutumu şimdilik bu. Şimdilik diyoruz çünkü sistem her an BMW’yi açık kasa ticari araç yapımına zorlayabilir…

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.