Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi Boğa Sinyali Veriyor

Matrixport, Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksine dikkat çekerek, fiyatta yükseliş hazırlığı olduğunu belirtti. Ayrıntılar haberde...
Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük Endeksi Boğa Sinyali Veriyor
HABER GİRİŞ

Kripto veri sağlayıcı Matrixport’un trend dönüşlerini işaretleme konusunda sağlam bir geçmişe sahip olan tescilli Korku ve Açgözlülük Endeksi, Bitcoin’de bir boğa canlanmasının sinyalini veriyor

Korku ve Açgözlülük Endeksi, yatırımcı duyarlılığını ölçer ve yüzde 90’ın üzerindeki okumalar açgözlülük veya aşırı iyimserlik, yüzde 10’un altındaki rakamlar aşırı korku veya karamsarlığı temsil eder. Bu tür göstergeler geniş çapta izlenir çünkü aşırı iyimserlik veya açgözlülük genellikle piyasa zirvelerinde görülürken korku piyasa diplerinde görülür.

Son veriler Matrixport’un endeksinin kısa süre önce yüzde 30’dan yüzde 60’a yükseldiğini ve Temmuz’daki yüzde 90’ın üzerindeki düşüşün dibini gördüğünü gösteriyor.

Açgözlülük ve Korku Endeksi
Kaynak: Matrixport

Matrixport araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, “Günlük sinyal yukarı yönlü baskıyı yansıttığı için endeks dibe vurmuş görünüyor. Dört haftalık konsolidasyondan sonra, bu gösterge taktiksel olarak yükselişe geçti ve Bitcoin fiyatları yükseliş trendini sürdürebilir” değerlendirmesini yaptı.

Bitcoin, geleneksel piyasalardaki oynaklık ve gelecek yılın başlarında FED faiz indirimi beklentileri arasında iki haftayı aşkın bir süredir 28.000 ila 30.000 dolar arasında işlem görüyor. Fiyat an itibarıyla 29.400 dolar seviyesinden işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

Bazı analistlere göre, SEC’in spot borsa yatırım fonu (ETF) başvurularına ilişkin yaklaşan kararı, fiyat oynaklığı için çok önemli bir katalizör. Düzenleyicinin, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF başvurusunu onaylamak veya reddetmek için yakın zamanda karar vermesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.