Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in Kardaki Adres Sayısı Son 2 Yılın En Düşüğüne Geriledi

Bitcoin’deki aşağı yönlü hareket, karlı adreslerin sayısında da azalmaya neden oldu. Ayrıntılar geliyor...
Bitcoin’in Kardaki Adres Sayısı Son 2 Yılın En Düşüğüne Geriledi
HABER GİRİŞ

Kripto para piyasası aşağı yönde hareketini sürdürürken, Bitcoin sahiplerinin karlılık oranlarında da azalma gözlemleniyor. Glassnode tarafından yapılan bildirime göre, kardaki BTC adreslerinin oranı son 2 yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Bu adreslerin oranı yüzde 60’a kadar gerilemiş durumda. Bu yüzde, BTC tokenlerini tutan adreslerin oranının yüzde 100’e yaklaştığı Mayıs 2021’den itibaren dramatik bir düşüş olduğunu gösteriyor. Öte yandan Bitcoin adreslerinin yaklaşık yüzde 40’ının kayıp olduğu görülüyor.

BTC karlı adres sayısı
Kaynak: Glassnode

Karlı adres sayısındaki azalma sadece Bitcoin’de gerçekleşmesi. En değerli altcoin olan Ethereum’da da günlük yüzde 8, haftalık yüzde 24 oranında azalma söz konusu. Bitcoin’in fiyatındaki aşağı yönü hareket yatırımcıların karlılığında büyük düşüşe neden oldu.

Dünya genelinde artan enflasyon ve FED’in sıkı politikası, kripto para piyasasında satış baskısını artırdı. Bitcoin gün içerisinde 29.000 dolara kadar geriledi ve son bir yılın en düşük seviyesini test etti.

BTC kayıp adres sayısı
Kaynak: Glassnode

BTC buradan kayıplarını geri almaya çalışıyor ve an itibarıyla 31.700 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri, son günlerdeki düşüş hareketi 1.4 trilyon dolara kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin geçtiğimiz yılın Kasım ayında 69.000 dolara çıkarak tarihi zirvesine ulaşmıştı. O günden bu yana toplam kayıplar yüzde 50’nin üzerine çıkmış durumda.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın