Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in En Az Bir Yıldır Tutulan Arzı Rekor Seviyede

Glassnode tarafından izlenen veriler, bir yıldan daha fazla tutulan Bitcoin sayısının en yüksek seviyeye ulaştığını gösteriyor.
Bitcoin’in En Az Bir Yıldır Tutulan Arzı Rekor Seviyede
HABER GİRİŞ

Zincir verilerini izleyen analitik platformu Glassnode, Bitcoin’in düşük fiyatına rağmen yatırımcılar arasında güvenini koruduğunu gösteriyor. Rapor, yatırımcıların Bitcoin’lerine her zamankinden daha uzun süre bağlı kaldığını ortaya koyuyor.

Sektördeki tabirle HODL edilen BTC sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Glassnode verilerine göre, en az bir yıldır elde tutulan BTC oranı yüzde 68’lik rekor seviyeye yükselirken, Bitcoin’in yüzde 55’i en az iki yıl ve yüzde 40’ı üç yıldır elde tutuluyor.

Uzun vadeli tutulan BTC sayısı
Kaynak: Glassnode

Pek çok analist , BTC’nin yatırımcıların satmak yerine tutmayı tercih ettiği gerekçesiyle, fiyattaki durgunluğun yükseliş eğilimine işaret ettiğini düşünüyor . Kriptoda al ve tut’un yaygınlığı, yatırımcıların artık varlıkları eskisinden çok daha kısa süre elinde tuttuğu bir pazar olan ABD hisse senetlerindeki durumla çelişiyor.

FundStrat’ta dijital varlık araştırma başkanı Sean Farrell, uzun vadeli bir sahip olmanın zamanla daha popüler hale gelme eğiliminde olduğunu söyledi.

Farrell, “Trend, bu döngüde daha yüksek fiyatların önümüzde olduğu ve HODL yapanların satış konusundaki herhangi bir suskunluğunun arz sıkışıklığına yol açma ihtimali nedeniyle yükseliş yönünde” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Analist uzun vadeli arz ölçümlerine bakmanın, kısa vadeli fiyat sinyalleri için yanıltıcı olabileceği uyarısında bulundu. Glassnode’un 155 günden daha uzun süre tutulan paralar olarak gördüğü Uzun Vadeli Sahip Arzı da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve 14,46 milyon Bitcoin’e ulaştı.

Raporda bunun, FTX iflasının, uzun vadeli sahip statüsüne olgunlaşmasından hemen sonra edinilen paraları yansıttığı belirtildi. Uzun vadeli yatırımcılar Bitcoin tutmaya devam ederken, fiyat 26.600 dolar seviyesinde bulunuyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın