Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’in 2030’da Fiyatı Kaç Olacak? ChatGPT Tahmin Etti

Yapay zeka tabanlı sohbet botu olan ChatGPT’ye Bitcoin’in gelecekteki fiyatı soruldu. İşte verilen yanıt…
Bitcoin’in 2030’da Fiyatı Kaç Olacak? ChatGPT Tahmin Etti
HABER GİRİŞ

Bitcoin’in uzun vadeli geleceğinde fiyatının hangi seviyelerde olacağı, yatırımcılar tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Son dönemde metin tabanlı yapay zeka platformu ChatGPT, çok çeşitli görevleri yüksek doğrulukla gerçekleştirme yeteneğiyle öne çıktı. Araç, piyasadaki farklı varlıkların olası fiyat hareketlerine dair tahminlerde bulunabiliyor.

Bu kapsamda ChatGPT’den geleneksel fiyat hareketi, teknik analiz ve diğer ilgili ölçütlere dayalı olarak 2030’a kadar Bitcoin’in olası fiyatının paylaşması istendi. Yapay zeka tabanlı bot, yüksek piyasa oynaklığı ve düzenlemelerine atıfta bulunarak Bitcoin’in fiyatını uzun vadede tahmin etmenin zor olduğunu kabul etti.

ChatGPT: Bitcoin Yükselişe Hazır

Bununla birlikte platform, olgunlaşan pazarlara ve artan benimsemeye atıfta bulunarak Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda yükselmesi için yer olduğunu belirtti.

Bot verdiği yanıtta, “2030’da Bitcoin’in fiyatını herhangi bir doğruluk derecesi ile tahmin etmek imkansız. Bitcoin’in fiyatı oldukça değişkendir. Hükümet düzenlemeleri, ekonomik koşullar ve teknolojik gelişmeler gibi birçok dış faktöre tabidir. Kripto para piyasası olgunlaştıkça ve daha fazla insan dijital para birimlerinin potansiyelinin farkına vardıkça, Bitcoin muhtemelen daha geniş çapta kabul görecek ve değeri artmaya devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Tahmin Beklentilerle Uyumlu

ChatGPT’nin öngörüsü, varlığın genel kabul görme yolunda olduğuna inanan Bitcoin savunucularının düşünceleri ile paralel duruyor. Araç deneysel aşamalarında olmasına rağmen, ilk tahminler, fiyat takibi ve işlem yapma gibi görevleri otomatikleştirmek için kullanılabileceğini gösteriyor.

GCM Yatırım Banner

ChatGPT, piyasa eğilimleri, fiyatlar ve diğer ilgili veriler hakkında raporlar oluşturmak üzere eğitilerek gelecekte yatırımcıların bilgiye dayalı kararlar almasına yardımcı olabilir. Bununla beraber 2021’den itibaren yaşanan küresel olaylar hakkında daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğu için ChatGPT’nin mevcut bilgisi sınırlı.

Sohbet botunun tahmini, Bitcoin’in tarihi kayıplarından birisinin ortasında geliyor. Dijital varlık Kasım 2021’deki zirvesinden yaklaşık yüzde 70 aşağısında bulunuyor. BTC yazım itibarıyla 21.000 dolardan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.