Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Yükseliş Kısa Sürdü: Analistten 25 Bin Dolar Uyarısı

Bitcoin, ABD’de açıklanan enflasyon verileri sonrası yükselse de bu çok sürmedi ve fiyat yeniden eski düşük seviyelere geriledi.
Bitcoin’de Yükseliş Kısa Sürdü: Analistten 25 Bin Dolar Uyarısı
HABER GİRİŞ

Yeni yıla hızlı bir giriş yapan Bitcoin bu hafta yapmış olduğu düzenleme ile 27.000 dolar seviyelerine gerilemişti. Dün açıklanan ABD enflasyon verileri sonrası fiyat 28.000 doların üzerine çıksa da, bu seviyede kalıcılık sağlanamadı.

Bitcoin yazım itibarıyla 533 milyon dolar piyasa değerine sahip ve 27.500 dolar seviyesinden işlem görüyor. ABD’de dün açıklanan enflasyon yıllık bazda yüzde 4.9 olarak gerçekleşti. Beklenti yüzde 5.0 seviyesinde geleceği yönündeydi.

Bitcoin saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Ethereum 1.800 doların üzerinde kalmaya devam ederken, kripto para piyasasının toplam değeri 1.13 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Fairlead Strategies’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Katie Stockton ise değerlendirmesinde, Bitcoin’in enflasyon rakamlarını olumlu karşıladığını ancak yakın zamanda bir fiyat artışı beklemediğini söyledi.

Stockton değerlendirmesinde, “Teknik açıdan bakıldığında, piyasa bundan hoşlanıyor gibi görünüyor, olumlu bir tepki görüyoruz. Yine de Bitcoin ve Ethereum’un işlem gördüğü yerler açısından eylem biraz önemsiz” ifadelerini kullandı. Son zamanlarda her iki kripto para biriminin 50 günlük hareketli ortalamalarının altına düştüğüne dikkat çekti.

Stockton, Bitcoin’in yaklaşık 25.200 dolardaki temel kırılma noktasına geri çekilmesini bekliyor. Orta vadede ise yükseliş beklentisini koruyor. Bu düşük fiyat noktasının yeni yatırımcılar için güzel bir giriş noktası olması gerektiğini savunan Stockton, Ethereum için de kısa vadede bir geri çekilme olabileceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

En değerli altcoindeki geri çekilmenin 1.750 dolara kadar yaşanabileceğini belirtti. Stockton’a göre aşırı satış koşulları bir toparlanmaya yol açabilir ve bu fiyat istikrarı için zemin hazırlayabilir. Bitcoin yılın başından bu yana yüzde 65’in üzerinde kazançlı konumda bulunuyor. Dijital varlık Kasım 2021’de 69.000 dolara çıkarak tarihi zirvesine dokunmuştu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın