Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Düşüş Bitiyor mu? Analiste Göre Dönüşüm Zamanı

Kripto analisti Dave the Wave, tarihsel döngülerden yararlanarak yaptığı analizde, BTC’de dönüşümün yakın olduğunu belirtti.
Bitcoin’de Düşüş Bitiyor mu? Analiste Göre Dönüşüm Zamanı
HABER GİRİŞ

Bitcoin ve altcoinler yaklaşık bir yıldır büyük kayıplar yaşarken, yatırımcılar ayı piyasasının ne zaman biteceğini araştırıyor. Mayıs 2021’deki BTC düşüşünü önceden haber veren analist Dave the Wave, kripto para birimi için güvenilir sayılabilecek bir göstergenin yandığını belirtiyor.

Analist teknik analizde sıkça kullanılan MACD göstergesinin, Bitcoin’in aylarca süren ayı piyasasından çıkmak üzere olduğunu işaret ettiğini belirtiyor. Aylık grafikte MACD’de önemli bir değişim olduğunu belirten analist, “Kesinlik garantisi yok, ancak önceki tarihsel eğilim göz önüne alındığında kesinlikle Bitcoin’in makro geri dönüşünün güçlü bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

BTC aylık MACD göstergesi
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

MACD, bir varlığın iki hareketli ortalaması arasındaki ilişkiyi gösteren ve tüccarlar tarafından geri dönüşleri saptamak için kullanılan trend tabanlı bir momentum göstergesidir. Bitcoin yazım itibarıyla 20.100 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dün akşam Federal Rezerv’in faiz kararını duyurması sonrası fiyat üzerinde baskı artarak devam ediyor.

Dave the Wave, Bitcoin için 20.600 dolar fiyat aralığında bir fiyat tabanının oluştuğunu göstermek için logaritmik büyüme eğrisine (LGC) dikkat çekiyor. LGC’nin 2018’den beri güvenilir bir gösterge olduğunu kanıtladığını söylüyor.

Kısa vadeli haftalık grafikteki momentumun, aylık grafiği desteklediğini belirten analist, 2018’den beri hedeflenen LGC modelinin doğru bir şekilde çalıştığını vurguladı. Dave the Wave değerlendirmesinin sonunda, Bitcoin için satın alma zamanının olduğunu belirtti.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın