Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin’de Dönüş Sinyali: Piyasa Kayıplarını Geri Alıyor

Son günlerde aşağı yönlü hareket eden BTC’de yukarı yönlü tepki geldi. Son veriler haberde…
Bitcoin’de Dönüş Sinyali: Piyasa Kayıplarını Geri Alıyor
Yorum

Bitcoin geçtiğimiz hafta 48.000 dolara kadar yükselmiş ancak buradaki dirençten geri dönmüştü. Bir süredir aşağı yönde hareket eden BTC, 39.000 dolara kadar düşmüş ancak burada alıcı baskısı ile karşılaştı.

Geçtiğimiz saatlerden bu yana yükselen kripto para birimi 40.000 dolar seviyesini geri aldı. BTC an itibarıyla 41.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. Dünya yükselen fiyatlar ve Ukrayna’dan gelen kötü haberlerle boğuşmaya devam ederken, Bitcoin, Ethereum ve diğer büyük altcoinler yeşil bir güne başlamış durumda.

BTC 41.000 doları geri alırken, Ethereum ise 3.100 dolar seviyesinde tutunuyor. AAVE, GRT ve AVAX gibi altcoinler ise yüzde 8’in üzerinde yükseldi. ABD piyasalarına bakıldığında Nasdaq yüzde 2 yükseliş kaydetti ve Bitcoin ile uyumlu hareket etti.

Pazar Konsolide Oluyor

Son gelişmeler bazı ekonomistleri ABD’de enflasyonun 40 yılın en yüksek seviyesi olan yüzde 8’in üzerine çıkması sonrası daha karamsar hale getirdi.

Crytpo Finance AG ticaret başkanı Mike Schwitalla, pazarın konsolide olduğunu belirtirken, bu nedenle piyasanın zayıfladığını söyledi.

Kriptonun normal döngüsü içerisinde hareket ettiğini belirten Schwitalla, Bitcoin’in 35.000 ila 45.000 dolar aralığında olduğunu ve Ukrayna’daki olayların tırmanması halinde riskin artabileceğini ifade etti.

BTC günlük grafik
Kaynak: TradingView

Teknik olarak bakıldığında BTC kısa vadeli düşüş trendini kırmaya çalışıyor. 40.000 dolar yeniden destek görevi görüyor. Yükselişin güçlenmesi için 45.000 dolar üzerinde bir hareket görülmesi gerekiyor.

İlk direnç 43.000 dolar bölgesinde oluşurken, 47.000 ve 50.000 dolar seviyeleri alıcıların aktif kalmasını gerektirebilir. Günlük grafikteki göreceli güç endeksi (RSI), fiyat sıçramasından önceki Ocak ayı sonlarında ve Şubat’ta meydana gelene benzer şekilde, aşırı satım seviyelerinden yükseliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%