Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Boğa Sinyali: Bu İndikatör Yükselişi Onayladı

Bitcoin’de trend dönüşümlerini gösteren Guppy adlı indikatör, yeşil sinyal yaktı. Ayrıntılar haberde…
Bitcoin’de Boğa Sinyali: Bu İndikatör Yükselişi Onayladı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin son günlerde yukarı yönlü bir hareket sergilerken, analistler ilerleyen süreçte trendin nasıl şekilleneceğini belirlemeye çalışıyor. Bu anlamda önemli sinyaller veren Guppy indikatörü, yatırımcılara alım sinyali veriyor.

Piyasa davranışını birden fazla zaman diliminde analiz etmek için iki grup hareketli ortalamayı (MA) farklı periyotlarla birleştiren Guppy indikatörü (GMMA), bu yıl ilk kez günlük grafikte yükselişe geçti.

Avustralyalı tüccar Daryl Guppy tarafından geliştirilen gösterge, bir varlığın momentumunu belirli bir yönde analiz ederek geri dönüşleri ve trend gücünü belirlemek için kullanılıyor. Kısa vadeli MA’ları temsil eden yeşil bant, uzun vadeli MA’ların kırmızı bandının üzerine çıktığında ve yukarı doğru momentumun hız kazandığını gösterdiğinde bir yükseliş eğilimi meydana gelir.

BTC Guppy indikatörü
Kaynak: Delhpi Digital

Delphi Digital analistleri son 7 gün içerisinde GMMA’nın yükseliş geçişini onayladığını söyledi. Daha önce tetiklenen çapraz geçiş sinyali oluşumları, 2021 yazının en düşük seviyeleri ve Nisan 2021 pazarın en yüksek seviyesiydi. Her iki durumda da Bitcoin’de trend dönüşümleri gerçekleşti.

Bitcoin’in geçtiğimiz yılın Temmuz ayında 30.000 dolar ile dip yaptıktan sonra Kasım’da 69.000 dolara çıktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşıldı. Temmuz ayındaki dipte Guppy indikatörü yukarı yönlü sinyal vermişti.

GCM Yatırım Banner

İndikatör Trend Değişimlerini Göstermişti

Kripto para birimi Ağustos ayında yaklaşık yüzde 15 oranında artarak 50.000 doların üzerine çıktı. Guppy, Mayıs ortasındaki çöküşten ve Aralık başındaki çöküşten hemen önce düşüşe geçti.

Geçmişteki fiyat hareketleri, gelecekte ne olacağını garanti etmez ancak mevsimsel analiz verileri bundan sonrasına dair önemli işaretler verebiliyor. 200 günlük hareketli ortalama, 48.300 dolardan geçiyor ve burası direnç olarak çalışıyor.

Bu haftanın başlarında, boğalar, geniş çapta izlenen bu teknik çizginin üzerinde bir kırılmayı zorlayamadı. O zamandan beri fiyat, belki de hisse senedi piyasalarındaki zayıflığı izleyerek Bitcoin 45.000 dolara geri döndü.

Delphi analistleri, “BTC bu ralliden sonra ivme kaybetmeye başlarsa, fiyat bu alanı yeniden test edebilir ve Guppy indikatörü yeniden kırmızıya dönebilir.” değerlendirmesini yaptı. Bitcoin yazım itibariyle 45.200 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.