Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin’de Birikim Sürüyor: Borsa Arzı 3.5 Yılın En Düşüğünde

Zincir üzerinde kaydedilen veriler, Bitcoin’in borsalardan dışarı çıkmaya devam ettiğini gösteriyor. Son veriler haberde...
Bitcoin’de Birikim Sürüyor: Borsa Arzı 3.5 Yılın En Düşüğünde
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin haftanın ilk gününe düşüşle başladı ve 40.000 doların altına doğru hareket etti. Düşüş 38.500 dolara kadar sürdü ve kripto para birimi buradan kayıplarını geri almaya çalışıyor.

Dijital varlık an itibarıyla 39.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. BTC’de fiyat düşüşüne paralel olarak, borsalardaki arzı da yeni düşük seviyelere ulaşıyor.

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, borsalarda tutulan kripto paraların sayısı geçen hafta 20.000 BTC’nin üzerinde düşüşle 2.449.785 BTC’ye geriledi Bu Ağustos 2018’den bu yana en düşük seviye olarak kaydedildi.

BTC borsa arzı
Kaynak: Glassnode

Bu düşüş yatırımcıların Bitcoin’i tutmaya devam ettiğini ve piyasada birikimin sürdüğü anlamına geliyor. Yatırımcılar, varlıkları uzun süre elinde tutmak istediklerinde, borsalardan soğuk cüzdanlara aktarmayı tercih ederler.

Borsalarda mevcut olan BTC adedine dair devam eden düşüş, satışa sunulan daha az madeni para ve daha uzun bir ralli potansiyeli anlamına gelir.

GCM Yatırım Banner

Balinalar Bitcoin Biriktiriyor

Blockware Solutions tarafından hazırlanan bültende bu durumla ilgili, zincir üzerinde yoğun bir birikim olduğunu bildirdi. Döviz çıkışlarının Bitcoin tarihinde daha önce yalnızca üç kez meydana gelen bir orana ulaştığına dikkat çeken firma, geçmişteki ralli öncesi dönemlere atıfta bulundu.

Diğer metrikler de bir yükseliş tablosu çiziyor . Örneğin, en az bir yıl boyunca aktif olmayan bitcoin yüzdesi son zamanlarda %63,7 ile rekor seviyeye ulaştı. Aynı zamanda, Blockware Solutions’a göre balinalar geçen hafta 1.000 BTC biriktirerek Ocak ayından bu yana ilk haftalık artışı kaydetti.

Yükseliş tablosuna dair başka metrikler de mevcut. En az bir yıl boyunca aktif olmayan Bitcoin yüzdesi son zamanlarda yüzde 63,7 ile rekor seviyeye ulaştı. Blockware Solutions’a göre balinalar geçen hafta 1.000 BTC biriktirerek Ocak ayından bu yana ilk haftalık artışın devam ettiğini gösterdi.

BTC 3 günlük mum grafiği
Kaynak: TradingView

Bu aktiviteye rağmen BTC fiyatındaki düşüş, vergi sorunlarından ve makro tüccarların varlıklarını tasfiye etmesinden kaynaklandı. Bunu devlet tahvili getirilerinde devam eden düşüş ve Fed’in sıkılaşma korkusu takip etti .

Bitcoin’in üç günlük grafiği, kripto para biriminin 200 dönemlik basit hareketli ortalama (SMA) üzerinde bulunduğunu gösteriyor. Fiyat Ocak sonundan itibaren bu hareketli ortalamanın altına düşmedi ve bu nedenle yatırımcılar dikkatli olmaları konusunda uyarılıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.