Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin ve Altcoinlerde Haftanın Takip Edilmesi Gereken Tarihleri

Kripto piyasasında yeni haftada yatırımcıların takip etmesi gereken birçok gelişme mevcut. İşte haftanın öne çıkan gelişmeleri...
Bitcoin ve Altcoinlerde Haftanın Takip Edilmesi Gereken Tarihleri
HABER GİRİŞ

Kripto piyasası sakin geçen hafta sonunun ardından bazı önemli gelişmelere sahne olabilecek yeni haftaya giriş yaptı. Bir önceki haftanın aksine kripto para birimlerinin büyük bölümü haftaya kırmızı görünümde başladı.

Geçen haftanın en önemli gelişmesi hiç kuşku yok ki merakla beklenen ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararıydı. FED faiz kararı beklentiler doğrusunda gerçekleşti ve politika faizi beklentiler doğrultusunda yüzde 5,50 seviyesinde sabit bırakıldı.

Bitcoin (BTC), geçen haftaya 27 bin dolar seviyesinin üzerinde başlarken Powell’ın şahin mesajlarının da etkisiyle yeni haftada 26 bin dolar sınırını korumaya çalışıyor. İşte önümüzdeki günlerde BTC ve altcoin fiyatlarını etkileyebilecek önemli gelişmeler…

Kripto Piyasasında Haftanın Kritik Tarihleri

26 Eylül Salı günü ABD Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) Üyesi Michelle W. Bowman bir konuşma gerçekleştirecek. Bowman’ın güncel ekonomik göstergeler ve faiz planlamasına dair vereceği mesajlar yakından takip edilecek.

Aynı gün Lisk (LSK), Testnet V4 yükseltmesi gerçekleşecek.

GCM Yatırım Banner

27 Eylül Çarşamba günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde ifade verecek. Gensler, 12 Eylül’de Senato Bankacılık Komitesi önünde ifade vermişti.

Aynı gün Ultra (UOS), Electron framework sistemine geçiş yapacak. Daha önce 25 Eylül olarak açıklanan tarih “Tüm testçilerimiz için sorunsuz bir başlangıç oluşturmak amacıyla bazı son rötuşlar ekleme sürecindeyiz. Sorunsuz bir deneyim sağlamak için kapalı betamızın lansmanını 27 Eylül’e taşıyoruz.” açıklamasıyla ertelenmişti.

Ultra Framework Duyurusu
Kaynak: Ultra

Radix’in (XRD), kullanıcılara daha fazla özellik ve daha güçlü güvenlik sunmayı hedefleyen Babylon güncellemesini piyasaya sürmesi ile Binance kripto para borsasının The Sandbox (SAND) için NFT staking hizmetini sona erdirmesi günün diğer gelişmeleri arasında yer alıyor.

Powell Bir Kez Daha Sahne Alacak

28 Eylül Perşembe günü TSİ 15.30’da ABD gayri safi yurt içi hasıla (GSYİH) verisi duyurulacak (beklenti 2,2, önceki 2). ABD ilk işsizlik başvuruları verisi de açıklanacak.

TSİ 23.00’te FED Başkanı Jerome Powell bir konuşma gerçekleştirecek. Her zaman olduğu gibi piyasa katılımcıları Powell’ın söylemlerine odaklanacak.

Aynı gün Coinbase Pro uygulamasının, Google Play Store ve App Store’dan kaldırılması işlemi de gerçekleşmiş olacak. Ayrıca Stratos (STOS) merkezi olmayan depolama ana ağının lansmanı gerçekleşecek. Kullanıcılar SDS düğümlerini etkinleştirmek ve madenciliğe başlamak için para yatırmaya başlayabilecek.

Beta Finance (BETA) ise platformu daha kullanıcı dostu hale getirmeyi hedefleyen Omni güncellemesini piyasaya sürecek. Omni protokolü, tüm teminat türlerini ve borç türlerini sıfır parçalanma ve maksimum sermaye verimliliği ile yönetebilen, türünün ilk örneği olan, şekillendirilebilir, dinamik ve daha güvenli bir para piyasası olarak nitelendiriliyor.

Beta Finance Omni Duyurusu
Kaynak: X / @beta_finance

29 Eylül Cuma gününe gelindiğinde TSİ 12.00’de Euro Bölgesi yıllık enflasyon oranı (beklenti 4,6, önceki 5,2), TSİ 15.30’da ABD çekirdek kişisel tüketim giderleri fiyat endeksi (yıllık ve aylık) duyurulacak.

Cuma günü, FTX borsasında varlıklarını kaybeden kullanıcıların kanıtları sunması için son gün olma niteliğini de taşıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.