Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Uçuştayken Açıklandı: Er ya da Geç O Seviye Görülecek!

Bitcoin fiyatı, haftalık kapanışını 40 bin doların üzerinde gerçekleştirip dikkat çekerken BTC fiyatının görebileceği seviyeler merak ediliyor. İşte detaylar...
Bitcoin Uçuştayken Açıklandı: Er ya da Geç O Seviye Görülecek!
HABER GİRİŞ

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) yükseliş trendi hız kesmeden sürüyor. Hafta sonu hızlanan ralli ile birlikte önce 41 bin dolar seviyesi aşıldı, haftanın ilk gününde ise 42 bin dolar seviyesi görüldü. Yatırımcılar, fiyatın bu aşamadan sonra nereye gideceğini merak ederken analiz platformları ve ünlü analistlerden önemli tespitler gelmeye devam ediyor.

BTC fiyat rallisinin muhtemelen spot Bitcoin ETF onayı beklentisinden kaynaklandığı belirtilirken mevcut döngüde BTC fiyat artışını destekleyen daha fazla katalizörden bahsediliyor.

Spot ETF onayı öncesinde kurumsal yatırımcılar arasında BTC’ye yönelik artan talep ve BRC-20 token standardına uygun olarak oluşturulan tokenlar, Bitcoin fiyat artış trendini besleyen diğer katalizörler olarak görülüyor.

BTC Fiyatı 45 Bin Dolara Gözünü Dikti

Bitcoin fiyatı, Nisan 2022’den bu yana 40 bin dolar seviyesinin üzerindeki ilk haftalık kapanışını gerçekleştirerek BTC yatırımcıları arasında yükseliş görünümünü güçlendirdi.

Üst üste yedinci yeşil haftalık kapanışı temsil eden bu durum, boğaların Bitcoin fiyat artış trendini kontrol altında tuttuğuna işaret etti.

GCM Yatırım Banner

Santiment’ten 50 Bin Dolar Beklentisi

Kripto analitik platformu Santiment’teki analistler, BTC fiyatındaki yükseliş eğilimini değerlendirdi ve piyasa katılımcıları arasında bir fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) tespit etti.

Analistler, BTC yatırımcılarının kar elde etmesine veya talebin varlığı daha yüksek seviyelere itmesine bağlı olarak Bitcoin fiyatının er ya da geç 50 bin dolar noktasını tekrar ziyaret edebileceğine inanıyor.

Santiment BTC 50 Bin Dolar Olacak Beklentisi
Kaynak: Santiment

Bu arada Bloomberg ETF analisti Jeff Seyffart’a göre BTC yatırımcılarının büyük bölümü, 5 ila 10 Ocak 2024 tarihleri arasında Bitcoin Spot ETF için ABD mali düzenleyicisinden yeşil ışık bekliyor.

Analistler Ne Diyor? Tekrarlanan O Döngüye Dikkat Çekildi!

Amiral kripto varlığın son fiyat hareketlerini mercek altına alan ünlü kripto analisti Rekt Capital, BTC fiyatının Nisan 2024 için planlanan dördüncü yarılanma olayından önce 45 bin dolar seviyesini tekrar ziyaret edebileceğini öngördü.

Analist, son üç döngüde tekrarlanan eğilime dikkat çekti ve fiyatın 45 bin dolara dokunmasının ardından 42 bin dolar seviyesine bir geri çekilme yaşanabileceği konusunda uyardı.

Rekt Capital Bitcoin Güncel Fiyat Tahmini
Kaynak: X / @rektcapital

Bir diğer popüler kripto analisti Pentosh1’in tahmini de Rekt Capital’i destekler nitelikte. Analist, 40 bin dolar ila 42 bin dolar seviyesini Bitcoin fiyatı için en önemli seviye olarak belirlerken bunu devam eden döngüde en yüksek aralık olarak işaretledi. Analist, 36.300 doların orta direnç seviyesi olduğuna ve BTC fiyatının 31 bin dolar ile 32.500 dolar arasında destek bulabileceğine inanıyor.

Bitcoin fiyatı, haber yazımı esnasında 41.500 dolar ila 42 bin dolar arasındaki ani fiyat hareketlerini sürdürüyor. Kripto para biriminin günlük kazancı yüzde 5’in üzerinde seyrediyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.