Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Pazarında Düşüş Eğiliminde Büyük Satın Alma Çılgınlığı!

Bitcoin balinaları, fiyat düşerken satın alma çılgınlığına devam ediyor. Kripto analisti Ali Martinez dikkat çekici verileri paylaştı. Detaylar haberde;
Bitcoin Pazarında Düşüş Eğiliminde Büyük Satın Alma Çılgınlığı!
HABER GİRİŞ

Son dönemde ortaya çıkan veriler, Bitcoin (BTC) balinalarının, amiral gemisi kripto para biriminin baş döndüren son fiyat hareketlerinden uzak kalmadığını ortaya koydu. Büyük cüzdan sahipleri olarak bilinen balinaların mevcut ortamı daha fazla BTC biriktirmek için bir fırsat olarak görmeyi seçtikleri gözlemlendi.

Kısa süre önceki tahmininde, BTC’nin 38 bin dolar seviyesinin altındaki kapanışlarda daha fazla düşebileceği uyarısında bulunan ünlü kripto analisti Ali Martinez tarafından yapılan bir analize göre balinaların bu hareketi gerçekten karlı olabilir.

Bitcoin Balinalarında Dikkat Çeken Artış

Ali Martinez, sosyal medya platformu X hesabından paylaştığı gönderisinde 46 yeni kuruluşun artık 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip olduğunu ve bunun sadece iki hafta içinde yüzde 3’lük bir artışı temsil ettiğini belirtti.

BTC Balina Grafiği
Kaynak: Glassnode

BitInfoCharts’tan alınan veriler ayrıca şu anda bu miktarda veya daha fazla Bitcoin tutan 1.898 cüzdan adresi olduğunu gösteriyor. Bu durum, son piyasa düzeltmesine rağmen daha fazla yatırımcının kripto varlığa dair yükseliş hissiyatına sahip olduğunu göstermesi açısından önemli olarak değerlendiriliyor.

Martinez’in son Bitcoin analizi gidişatın yakında tersine dönebileceğini öne sürdüğünden, söz konusu balinaların BTC’de yükseliş tarafında olması için şüphesiz yeterli nedenleri bulunuyor.

GCM Yatırım Banner

Analist bir diğer paylaşımında, tarihsel olarak Bitcoin için fiyat düzeltmelerinin boğa piyasalarında nasıl “sürekli olarak daha fazla yukarı yönlü kazançlar tarafından takip edildiğini” vurguladı. Bu nedenle, bunun gibi düşüşlerin Bitcoin’in potansiyel büyümesinden yararlanmak isteyenler için stratejik satın alma fırsatları sunabileceğine dikkat çekti.

Bu arada Spot Bitcoin ETF ihraççıları, kendi fonları için BTC biriktirmek zorunda kaldıklarını düşünerek bu rakamın artmasına katkıda bulundular. Zincir üstü analiz firması Arkham Intelligence’ın verileri, dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’ın şu anda Bitcoin ETF’i için 44 binden fazla BTC tuttuğunu gösteriyor.

Piyasa Zirvesi için 2025 Ekim İddiası

Kripto topluluğundaki pek çok kişi boğa piyasasının geri dönüp dönmediği konusunda spekülasyon yapmaya devam ederken BTC’nin yükseliş momentumunun yakın zamanda kaybolmayacağına inanmak için nedenler var.

Ali, en son X gönderisinde, Bitcoin’in geçmiş boğa koşularını (2015-2018 ve 2018-2022) yansıtması durumunda bir sonraki piyasa zirvesinin 2025’in Ekim dönemi civarında olabileceğini öne sürdü.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Glassnode

Bu arada Bitcoin boğaları, Grayscale gibi Bitcoin balinalarının satış baskısının üstesinden gelmek zorunda kalacak. Varlık yöneticisi, Spot Bitcoin ETF’inden kaydetmeye devam ettiği çıkış miktarı nedeniyle BTC varlıklarının önemli bir bölümünü elden çıkarmak zorunda kaldı. FTX gibi GBTC yatırımcılarının, fonun şimdiye kadar Bitcoin’in fiyatına göre önemli bir indirimle işlem gördüğü göz önüne alındığında, kar elde ettikleri bildiriliyor.

Piyasa değeriyle en büyük kripto varlık olan BTC’nin fiyatı haber yazımı itibarıyla 39.900 dolar civarında işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın