Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Borçları 4 Milyar Doları Aştı

Bitcoin madenciliği topluluğu, 2021 boğa piyasası sırasında büyük krediler aldı ve sonraki ayı piyasası sırasında bu durum zarar olarak geri döndü.
Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Borçları 4 Milyar Doları Aştı
HABER GİRİŞ

Hashrate Index tarafından hazırlanan bir rapora göre halka açık Bitcoin madenciliği firmaları bir yıl süren ayı piyasasının ağırlığı altında mücadele etti ve 2022’yi 4 milyar doları aşan bir toplu borç ile bitirmeye hazırlanıyor. Rapora göre, Bitcoin madencisi Core Scientific bu şirketler arasında en çok etkilenen oldu.

Şirket geçtiğimiz günlerde iflas başvurusunda bulunmuştu. Marathon Digital, önemli bir borç yükü olan başka bir Bitcoin madencisi olarak öne çıkıyor. Şirketin yaklaşık 851 milyon dolar borcu var, ancak büyük kısmı konvertibl senetlerde, bu da alacaklılarının bunu şirketteki hisselerle değiştirebileceği anlamına geliyor.

Madencilik şirketlerinin borçları
Kaynak: Hashrate Index

Şirketin ayrıca şu anda iflas etmiş olan Compute North’ta 31,3 milyon dolarlık yatırımı var. Yine de, Core Scientific’in aksine, Marathon’un iflas etme tehlikesiyle karşı karşıya olmadığı bildiriliyor.

Birçok Bitcoin madencisi geçen yıl kredi aldı. Bazıları, Bitcoin ve kripto varlıklarına karşı çekildi ve fiyatların yılın başından bu yana önemli ölçüde düşmesiyle hizmet vermede zorlanır hale geldi. Bazı şirketler artık daha fazla finansal kargaşadan kaçınmak için kredi anlaşmalarını yeniden yapılandırmayı planlıyor.

Hashrate Endeksi tarafından işaret edildiği gibi çoğu sektörde 2 veya daha yüksek bir borç-özsermaye oranı riskli kabul edilir. Şu anda bazı önde gelen Bitcoin madencileri yüksek borç-özsermaye oranları ile dikkat çekiyor.

GCM Yatırım Banner

Madencilik sektörü 2021 yılındaki kripto rallisinde, kredi alımlarına ağırlık verdi. Devam eden süreçte kripto para piyasasında büyük bir düşüş dalgasının yaşanması, bu şirketlerin zarara uğramasına ve bazılarının iflas noktasına gelmesine neden oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.