Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Madenci Rezervi Düşüyor! Fiyat için Ayı İşareti mi?

CryptoQuant verilerine göre Bitcoin madenci rezervinin yeni yılın en düşük seviyelerine ulaşmış olması neye işaret? Detaylar haberde;
Bitcoin Madenci Rezervi Düşüyor! Fiyat için Ayı İşareti mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Zincir üstü veriler, Bitcoin madenci rezervinin son zamanlarda dikkat çekici bir şekilde düşüş yaşadığını gösteriyor. Kripto uzmanları, bu durumun kripto para biriminin fiyatı için düşüş eğilimi gösterebilecek bir işaret olduğunu düşünüyor.

Haber yazımı itibarıyla, aslında Bitcoin fiyatında son günlerin en ciddi düşüşlerinden biri yaşanıyor. Amiral kripto para biriminin kaybı günlük yüzde 7’ye ulaşırken, fiyat 20.500 dolar civarında seyrediyor.

Bitcoin Madenci Rezervi Son Günlerde Düşüyor

CryptoQuant’ın bir gönderisinde analistin işaret ettiği üzere, BTC madenci rezervi yeni yılın en düşük seviyelerine ulaşmış durumda.

Madenci rezervi, şu anda tüm madencilerin cüzdanlarında duran toplam Bitcoin miktarını ölçen bir göstergedir.

Bu metriğin değerinin yükselmesi, madencilerin cüzdanlarına daha fazla para ekledikleri anlamına gelmektedir. Böyle bir eğilim, bu grubun BTC biriktirmekle ilgilendiğini gösterir. Madenciler, piyasanın önemli bir parçası olup, uzun vadeli BTC tutmaları fiyat için olumlu bir işaret olabilir.

GCM Yatırım Banner

Öte yandan, göstergenin değerinin düşmesi, bu grubun şu anda cüzdanlarından varlıklarını çektiğine işaret ediyor. Genellikle, madencilerin varlığı rezervlerinden aktarmalarının ana nedeni satış amaçlıdır. Bu nedenle, kripto para biriminin fiyatı, metrik bu eğilimi gösterdiğinde düşüş eğilimi hissedebilir.

Madenci Rezervindeki Eğilim

Bitcoin madenci rezervinde son bir yıldaki eğilimi gösteren grafik şu şekilde:

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CryptoQuant

Yukarıdaki grafikte gösterildiği gibi, Bitcoin madenci rezervi, varlığın fiyatındaki son ralli başladığından beri aşağı yönlü bir yörüngede hareket ediyor. Bu, zincir doğrulayıcıların fiyat artışını karlı bir çıkış fırsatı olarak gördükleri anlamına gelmekte.

Normalde, madencilerin dijital paralarını satmalarının nedeni, elektrik faturaları gibi sürekli devam eden masraflarını her zaman ödemek zorunda olmalarından kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, özellikle büyük satışlar, şu anda normalden daha fazla mücadele ettiklerinin bir işareti olabilir.

Orta Vadeli Düşüş Uyarısı

Göstergedeki bu yeni düşüş trendinin, BTC fiyatının da düşüş göstermesiyle aynı zamana denk gelmesi, fiyat düşüşünün arkasında madencilerin satış yapıyor olabileceğini düşündürüyor.

Bitcoin madenci rezervindeki son düşüşün ardından, göstergenin değeri şimdi yılın en düşük seviyesine ulaştı. Düşüş son birkaç günde gerçekten yavaşlamadığından, bu grubun satışlarını hala bitirmemiş olması muhtemeldir.

CryptoQuant, raporla ilgili açıklamasında “Bu satış davranışı, piyasada orta vadeli bir düşüş hissi ile sonuçlanabilir” ifadesine yer verdi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.