Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin Küresel Piyasaların Tersine Hareketle Düşüyor

Bitcoin küresel piyasaların son işlem gününde 29.000 doların altına kadar geriledi.
Bitcoin Küresel Piyasaların Tersine Hareketle Düşüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin ve kripto paralar üzerindeki aşağı yönlü hareket devam ediyor. Bugün küresel piyasalar için son işlem günü ve BTC 29.000 dolar seviyesinde tutunmaya çalışıyor. Ethereum tarafında ise düşüş son günlerde daha da derinleşti.

En değerli altcoin 1.800 dolar altına gerilemiş durumda. Altcoinlerde ise yüzde 10’a yakın günlük kayıplar yaşanıyor. SOL, CRO ve APE en çok düşen altcoinler arasında yer alıyor. Kripto paralardaki düşüş, küresel endekslerdeki yükselişin aksine gerçekleşti.

BTC gün içi hareket
Kaynak: CoinMarketCap

Bu da olumsuz yönde bir ayrışma olduğunu gösteriyor. Dow Jones son zamanlarda art arda beşinci günü yükselişle tamamladı. Nasdaq üzerinde de yükselişler yaşanırken, TSLA, AMZN performansı ile dikkat çeken hisseler oldu.

Bir dizi analist, kripto yatırımcılarının ekonomik koşullar ve jeopolitik kargaşadan korkmaya devam edeceğini söylüyor. Korku ve Açgözlülük endeksi “aşırı korku” bölgesinde kalırken, kripto piyasasının toplam piyasa değeri azaldı.

Korku ve Açgözlülük Endeksi
Kaynak: Alternative.me

Bitcoin’e teknik olarak bakıldığında, günlük grafikteki göreceli güç endeksi (RSI), 50 nötr işaretinin altında kalmasına rağmen aşırı satım seviyelerinden yükseliyor. 50’nin üzerinde bir okuma, kısa bir iyileşme evresini gösterebilir.

33.000 ve 35.000 dolar seviyelerinde güçlü destekler bulunuyor. Olası bir f iyat artışı bu seviyeler ile sınırlı kalabilir. Bunun sürmesi için momentumun haftalık ve aylık tablolarda iyileşmesi gerekiyor.

Göstergelerin çoğu kısa vadede nötr ve uzun vadede düşüş gösteriyor. Bu da buradan itibaren yukarı yönlü hareketin sınırlı olduğu anlamına geliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%