Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin için O Gösterge Yanıp Sönmeye Başladı! Patlama Ne Zaman?

Ekonomist Alex Krüger, tarihsel olarak patlayıcı hareketleri öngören Bitcoin göstergesinin yanıp sönmeye başladığını dile getirdi. Peki, bu ne anlama geliyor? Detaylar haberde;
Bitcoin için O Gösterge Yanıp Sönmeye Başladı! Patlama Ne Zaman?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Küresel çapta takip edilen ekonomist Alex Krüger’ın Bitcoin için önemli bir mesajı var! Krüger, amiral kripto para birimi için tarihsel olarak büyük volatilite nöbetlerine işaret eden bir göstergenin dikkat çekici işaretler verdiğini söyledi.

Ekonomist 146 binin üzerindeki takipçisine seslenirken, gözünün 25 seviyesinin altına inen Bitcoin volatilite endeksinde (BVOL) olduğunu belirtti. Bu endeks, BTC’nin volatilitesini, yıllık esasa indirgenmiş bazda zaman ağırlıklı ortalama fiyatı (TWAP) kullanarak 30 günlük ölçmektedir.

Krüger, BVOL 25 Seviyesine Dikkat Çekti

Analistin çıkarımlarına göre BVOL’in 25 seviyesinin altında kapanması tarihsel süreçte hep büyük hamlelerden önce geldi.

Krüger bununla ilgili açıklamasında “Bitcoin volatilite endeksi ne zaman 25’in altında kapansa, bunu kısa süre sonrasında patlayıcı bir Bitcoin hareketi izledi. İki kez yukarı, bir kez aşağı (Kasım 2018) hareketlere tanıklık ettik” ifadelerini kullandı.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Ekonomist, Perşembe günkü tüketici fiyat endeksi (TÜFE) duyurusunun Bitcoin’in bir sonraki oynaklık dalgasını her iki yönde de ateşleyen temel katalizör olabileceğini söyledi.

GCM Yatırım Banner

Analist, O Tarihe Dikkat Çekti

Enflasyonun bu hafta yıllık bazda yüzde 8.1 olacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle önemli ölçüde daha yüksek veya daha düşük bir gösterge değeri BTC’de oynaklığı tetikleyebilir.

Krüger, düşüncelerine BTC’nin teknik özelliklerini olumlu gördüğünü ve BTC ‘nin neredeyse bir yıl süren çapraz direnç çizgisine karşı bir mola vermeye çalıştığını ekledi. Analist sözlerinin devamını şöyle getirdi:

“Bitcoin bana göre iyi görünüm veriyor. Herkes aynı seviyelere bakıyor. Duyurulacak olan tüketici fiyat endeksi, bu hareketin başlangıcını tetikleyebilir.”

Ekonomist bunun yanı sıra hisse senetleri ile kripto piyasaları arasındaki görünüşte sıkı ilişkiye son zamanlarda dikkat çekmekte. Krüger bu doğrultuda Bitcoin ve Nasdaq arasındaki ilişkiyi gösteren bir tablo paylaştı ve şunları söyledi:

“Bu inanılmaz. Kripto yatırımcıları belki de bundan sonra long işlemlerini ETH ya da BTC ‘perpetual’ işlemleriyle değil, Nasdaq vadelileriyle ‘hedge’ etmeliler.”

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Twitter

Bitcoin’de Son Durum

Haber yazımı esnasında Bitcoin 19.230 dolardan el değiştiriyor ve yaklaşık bir aydır çoğunlukla yatay işlem görüyor.

Kripto para birimi son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 1.5’lik değer kaybına uğradı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.