Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Dark Web’deki Egemenliğini Kaybediyor!

Son yıllarda bitcoin’deki inanılmaz yükseliş trendi sonrası Dark Web’in en çok işlem yapılan parası değişebilir. Detaylar haberimizde…
Bitcoin Dark Web’deki Egemenliğini Kaybediyor!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Bitcoin son yıllarda kazandığı ivmeyle dünyada hemen herkesin ilgi duyduğu kripto paraların başında gelmektedir. Öyle ki 4 5 yıl öncesine kadar çok az insan bu para biriminden haberdar iken gün itibari ile başlıca yatırım aracı haline gelmiştir.

Kripto paraların başında gelen bitcoin bu kadar popüler olmadığı yıllarda Dark Web’de yapılan tüm işlemlerin ortak para birimi olarak kullanılıyordu. Ancak son yıllarda yaşanan gelişmeler sonrasında Dark Web’in ana para biriminin değişeceği dilden dile konuşuluyor. Kullanıcıların değişen şartlar sonrasında başka kripto paralara yönelmesi söz konusu.

Dark Web Nedir?

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Dark Web’in ne olduğunu bilmeyenleri için kısaca özetlemek gerekirse, arama motorları tarafından indexlenmemiş, yani normal internet kullanıcılarının erişemeyeceği web siteleri topluluğudur. Bir diğer deyişle internetin karanlık yüzü olarak tanımlayabiliriz.

Dark Web’de bildiğimiz sitelerden farklı olarak yasa dışı her kaynağa ulaşmak mümkün olabiliyor. Kiralık katillerden kaçak silah satışına, uyuşturucu ticaretinden müstehcen sitelere kadar illegal tüm içeriklere buradan erişim sağlanabiliyor. Dolayısıyla burada FBI, CIA, Mossad gibi uluslararası istihbarat örgütleri de kol geziyor.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin Neden Gözden Düştü?

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Bitcoin’e olan ilgide dünya genelinde büyük artış yaşanması Dark Web’deki kullanıcıların işlerini epey zorlaştırmış durumda. İllegal işlerini yapmak için kullandıkları ana para birimi bitcoin’deki popülerlik, yapılan yasa dışı işlerin gizliliğine gölge düşürüyor. Normalde Dark Web’de bitcoin ile işlem yapılırken ödeme ücreti ve doğrulama için zaman gerekiyordu.

Ancak son bir yılda bitcoin’deki büyük artış sonrası yapılan işlemlerde ödeme ücreti artmış durumda. Ayrıca işlemin yapılması için gereken doğrulama süresinde de artış meydana geldi. İşlemlerini kısa sürede gerçekleştirmek isteyen ve ekstra ücret ödemek istemeyen kullanıcılar da yeni çözümler aramaya başladı.

Bitcoin’in Yerine Gelecek Kripto Paralar

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==

Dark Web’de halen en çok kullanılan para birimi bitcoin olmakta. Uzun yıllardır süregelen durumun hemen değişmeyeceği aşikar ancak ileriki süreçte bu durumun değişmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Bitcoin’in Dark Web’deki egemenliğini sona erdirecek kripto paralar ise litecoin ve dash olarak gösteriliyor. Tabi bu durum söz konusu kripto paraların değerinde ne gibi değişimlere neden olur bilinmez. Önümüzdeki günlerde internetin illegal ortamı Dark Web’de ne gibi gelişmeler yaşanacak izleyip göreceğiz.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.