Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Boğa Koşusu Yaklaşıyor Olabilir! İşte 4 Nedeni!

Bitcoin'in son dönemdeki fiyat hareketleri baş döndürse de uzmanlar, amiral kripto varlık için boğa koşusunun iyice yaklaştığına inanıyor. İşte nedenleri;
Bitcoin Boğa Koşusu Yaklaşıyor Olabilir! İşte 4 Nedeni!
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Öncü kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı Mart ortasından bu yana yatırımcı duyarlılığını önemli ölçüde etkileyecek şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) yüzde 15 oranında ciddi bir düşüş yaşadı. Ancak çok sayıda göstergenin ortaya koyduğu işaretlerin, BTC için boğa koşusu ihtimalinin sona ermemiş olabileceğini gösterdiği belirtiliyor.

Uzmanlar, azalan satış baskısı ve yatırımcı duyarlılığının, kripto varlık için potansiyel bir satın alma fırsatına işaret ettiğine dikkat çekiyor.

Pazarda Açgözlülük Azaldı

Söz konusu göstergelerden biri, yatırımcıların mevcut hissiyatını çeşitli faktörlere göre ölçen Korku ve Açgözlülük Endeksi olarak gösteriliyor. Endeksin değeri, 0 ila 100 arasında değişmekte olup, 50’nin üzerindeki bir oran açgözlülük durumuna işaret etmektedir.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Son birkaç gün içinde endeks aylar sonra ilk kez “korku” ve “nötr” bölgelerine girdi. Ancak bu durumun, yatırımcılar ve tüccarlar tarafından bir satın alma fırsatı olarak yorumlanabileceğine dikkat çekiliyor.

Warren Buffett’ın “Herkes korkarken alın, açgözlüyken satın” söylemine atıfta bulunuluyor.

GCM Yatırım Banner

Borsa Çıkışları Dikkat Çekiyor

BTC borsa net akışının dikkate alınması gereken bir sonraki faktör olduğu belirtilirken, geçen ay boyunca çıkışların girişleri aştığına dikkat çekiliyor.

Merkezi platformlardan kendi kendine saklama yöntemlerine doğru bir kaymanın, ani satış baskısını azalttığı için yükseliş işareti olarak değerlendirildiği vurgulanıyor.

Mayıs ayında borsa net akışının ağırlıklı olarak kırmızı olduğu ve bunu BTC’nin Haziran başında 70 bin dolar seviyesinin üzerine çıkmasının izlediği anımsatılıyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CryptoQuant

RSI Değeri Olumlu İşaret Veriyor

Fiyat hareketlerinin hızını ve değişimini ölçerek varlığın aşırı alımda mı yoksa aşırı satımda mı olduğunu belirleyen bir tekniz analiz aracı olan Bitcoin’in göreceli güç endeksinin (RSI) de önemli bir unsur olduğu ifade ediliyor.

0 ile 100 arasında değişen ve 70’in üzerindeki bir oranın bir düzeltmenin yakın olabileceğini gösterdiği RSI’ın, şu anda 58 olarak belirlendiği ve geçtiğimiz ay 70 seviyesini yalnızca iki kez geçtiği bilgisi veriliyor.

MVRV

BTC’nin fiyatını ve potansiyel piyasa eğilimlerini değerlendiren bir araç olan MVRV, uzmanların dikkat çektiği bir diğer önemli unsur olarak ön plana çıkıyor.

3,5’in üzerindeki bir puanın, fiyatın zirveye yakın olduğuna işaret ederken, 1’in altındaki bir sonucun, bir dip konusunda uyarıda bulunduğu MVRV oranının, Temmuz ayının başında 2’nin altına düşerek dijital varlık için satın alma sinyali verdiği bildiriliyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.