Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin Balinaları Borsalara 6 Bin BTC Gönderdi! Çöküş İşareti mi?

Bitcoin yatırımcıları Perşembe günkü Asya seansı sırasında borsalara yaklaşık 6 bin BTC gönderdi. Daha fazla düşüş anlamına mı geliyor?
Bitcoin Balinaları Borsalara 6 Bin BTC Gönderdi! Çöküş İşareti mi?
HABER GİRİŞ

Amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) 26 bin dolar civarındaki yatay fiyat hareketlerini sürdürüyor. Kripto varlık yatırımcılarının Perşembe günkü erken Asya seansı sırasında borsalara yaklaşık 5.983 BTC göndermesi ise günün dikkat çeken işlemlerinden oldu.

Bu hareketin, öncü kriptonun Ağustos sonu ve Eylül başında yüzde 10 düşmesinin ardından aşağıya doğru daha fazla hareket etmesine yol açabileceği belirtiliyor.

Bitcoin Balinaları Harekete Geçti

Kripto veri analiz platformu CryptoQuant’ın borsa net akış endeksinde görülebileceği üzere, Asya seansında merkezi borsalara yaklaşık 5.983 BTC gönderildi.

Haber yazımı itibarıyla Bitcoin fiyatı 25.798 dolardan işlem görüyor ve bu da söz konusu girişi 155 milyon dolar değerinde yapıyor.

Bitcoin Borsa Net Akış Endeksi 7 Eylül Tablosu
Kaynak: CryptoQuant

Bu girişin daha yakından incelenmesi, balinaların Amerika Birleşik Devletleri menşeli kripto borsası olan Gemini’ye 5.470 BTC gönderdiğini ortaya koymakta. Kripto veri toplayıcısı CoinGecko’ya göre 155 milyon dolarlık BTC, şu anda 7,88 milyar dolar seviyesinde bulunan Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacminin yüzde 1,97’sine denk geliyor.

GCM Yatırım Banner
Bitcoin Gemini Borsa Akış Endeksi 7 Eylül
Kaynak: CryptoQuant

Borsalardaki arz da geçen hafta önemli bir artış gösterdi. 1-7 Eylül tarihleri arasında 12,832 BTC, merkezi varlıklara taşınarak potansiyel bir satış baskısı oluştuğunun sinyalini verdi.

Bitcoin Fiyatı Bundan Sonra Nereye Gidecek?

Bitcoin fiyatını değerlendiren analist Akash Girimath, borsa rezervlerindeki artış ve son girişler göz önünde bulundurulduğunda, 25.280 dolar ve 24.581 doların altında kalan satış tarafı likiditesinin süpürülmesinin muhtemel olduğunu ifade etti.

Destek seviyesi olan 25.142 doların kırılmasının, bir diğer önemli destek noktası olan 24.267 doların yeniden test edilmesine yol açacağına dikkat çekti.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: TradingView

Öte yandan, Bitcoin fiyatının öncelikle 26.151 dolara kadar yükselip alım tarafı likiditesini toplamasının, ardından yükseliş momentumundaki uzun süreli artışın, BTC’nin 200 günlük basit hareketli ortalamayı 27.576 dolardan yeniden test etmesinin yolunu açabileceğini sözlerine ekledi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın