Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Bitcoin 50 Bin Doları Geçerken Ayı Tuzağı Uyarısı Yapıldı

Tanınmış analist BTC’de yükselişin sürebileceğini iddia etti.
Bitcoin 50 Bin Doları Geçerken Ayı Tuzağı Uyarısı Yapıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Bitcoin gün içerisinde yükselişini sürdürdü ve 50.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Yükseliş 50.300 dolara kadar çıktı ve an itibariyle fiyat 49.900 dolar seviyesinde konsolide oluyor. Tanınmış analist Rekt Capital ise BTC’nin yeni bir hamle ile ayıları zarara uğratabileceğini düşünüyor.

Kripto paranın 50.000 doları tutup tutamayacağı ve tutmazsa ne kadar düşebileceği, oynaklık devam ederken en çok sorular arasında yer alıyor. Rekt Capital için daha fazla dikkat edilmesi gereken daha uzun zaman dilimleridir.Parite haftalık grafikte baş ve omuz modeli oluşturdu.

BTC haftalık grafik
Kaynak: TradingView

Analist bu grafiğin ayı tuzağı olduğunu düşünüyor. Bitcoin, birkaç haftalık fiyat aralığından çıkmaya devam ederse, bir sonraki ana direnç seviyeleri mevcut tüm zamanların en yüksek seviyelerine daha yakın olabilir.

Bu yılın 4. çeyreğinin geri kalanı ve 2022’nin görünümü, BTC fiyatının altı ay veya daha sonra en yüksek seviyeye ulaşma beklentilerini artırıyor. Crypto Fear & Greed Index’e göre, geçen hafta “aşırı korku” içinde olan duygu, 50.000 doların geri dönmesiyle “açgözlülüğe” döndü.

Korku ve Açgözlülük indeksi
Kaynak: Alternative.me

Bitcoin son haftalardaki yükseliş ile piyasa değerini 900 milyar doların üzerine çıkardı. Kripto para birimi Nisan ayında 64.000 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%