Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Bitcoin 46 Bin Dolar Üzerinde Tutunma Mücadelesini Sürdürüyor

Günlük grafikte 200 günlük hareketli ortalama tutuluyor.
Bitcoin 46 Bin Dolar Üzerinde Tutunma Mücadelesini Sürdürüyor

Bitcoin geçtiğimiz haftalardan bu yana sürdürdüğü yükseliş trendini 48.000 dolara kadar taşıdı. Burada satış baskısı gören kripto para birimi yönünü yeniden aşağı çevirdi. Konsolidasyon sürecinde olan BTC, 46.000 dolar üstü tutunmaya çalışıyor

Kripto para birimi an itibariyle 45.800 dolar seviyesinde işlem görüyor. BTC için yukarı yöndeki ilk direnç 46.500 dolar seviyesinde oluşuyor. Saatlik grafikte bu bölgede 100 saatlik basit hareketli ortalama bulunuyor.

BTC 46 bin dolar seviyesinde
Kaynak: TradingView

Yeni bir yükselişin başlaması için buradaki direncin temizlenmesi gerekiyor. Bunun olması halinde kripto para birimi yeniden 48.000 dolar seviyesine ilerleyebilir. Aşağı yönde ise 45.500 dolar ilk destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor.

Fiyat bu desteğin üzerinde kalamazsa, 43.000 dolarlık destek seviyesine doğru düşebilir. BTC’nin piyasa değeri 860 milyar dolar olurken, dominance endeksi ise %43 seviyelerinde duruyor.

ETH 3.100 dolar seviyesinde
Kaynak: TradingView

Bitcoin’deki geri geri çekilme sonrası Ethereum yükselişini sürdüremedi ve analistlere göre yeniden 3.000 dolara düşebilir. Fiyat an itibariyle 3.160 dolar seviyesine gerilemiş durumda. 3.300 direncini geçemeyen ETH’nin kayıplarını artırabileceği belirtiliyor.

3.250 dolar direncinin üzerinde net kırılma ve kapanış yeni bir artış başlatabilir. Bir sonraki kilit direnç 3.300 dolar seviyesinin yakınında ve bunun üzerinde fiyat 3.350 doların üzerine çıkmaya çalışabilir. Aşağı yönde ise ilk destek 3.100 dolar seviyesi ve bunun altında kayıpların artma riski bulunuyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum