Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin 4 Katına Çıkacak! Bu Tarihe Dikkat Edin

Amiral kripto para birimi BTC ile ilgili beklentiler açıklanmaya devam ediyor. Bernstein analistleri hazırladığı raporda BTC fiyatının 4 katına çıkabileceğini açıkladı.
Bitcoin 4 Katına Çıkacak! Bu Tarihe Dikkat Edin
HABER GİRİŞ

Wall Street’in önde gelen aracılık firmalarından olan Bernstein, 20 Kasım tarihinde paylaştığı raporunda öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) ile ilgili tahminlerini paylaştı. Bernstein, paylaştığı raporunda BTC’nin 3 trilyon dolardan fazla piyasa değerine sahip küresel bir makropolitik varlık halnie gelebileceğini belirtti.

BTC’deki temel göstergelerin hiç bu kadar iyi olmadığını vurgulayan Bernstein, BTC arzının yüzde 70’inin bir önceki yıl işlem görmediğine işaret etti. BTC fiyatının 2025 ortasına kadar 4 katına çıkabileceğini iddia etti.

Gautam Chhugani liderliğindeki Bernstein analistlerinin hazırladığı rapora göre Nisan ayında gerçekleşmesi beklenen BTC halving de BTC fiyatı üzerinde olumlu bir etki yaratabilir. Halving olayının madencilerin aylık satış baskısını, bugünkü 37 bin dolar seviyesindeki BTC fiyatıyla, ortalama 1 milyar dolardan 500 milyon doların altın düşüreceğini öne sürdü.

Bitcoin 4 Katına Çıkacak! Bu Tarihe Dikkat EdinKaynak: Paratic Piyasalar

Bitcoin, 20 Kasım saat 15.30 itibarıyla yüzde 1,8 artışla 37 bin 120 dolardan işlem görüyor. BTC yatırımcıları haftalık yüzde 2,3, aylık yüzde 24,7 ve yıllık yüzde 129 oranında kazanç sağladı.

Manşet Haberleri
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Bitcoin Günü Nasıl Kapatır?

Bernstein raporundaki iddiaya göre BTC’nin 4 kat değerlenmesi durumunda fiyat ortalama 185 bin dolar seviyesine ulaşacak.

Analistler, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) nezdinde yapılan BTC ETF başvurularının onaylanma ihtimalinin son derece yüksek olduğunu vurguladı. ETF’nin onaylanmasının da BTC için oldukça olumlu bir gelişme olacağı kaydediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2023/3Ç Kar/Zarar %24.02/75.98%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.