Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin RSI İndikatörü Zirveye Giderken 200 Bin Dolar Fiyat Tahmini Yapıldı

Yükseliş metrikleri önceki boğa piyasası yıllarını tekrar ediyor gibi görünüyor.
Bitcoin RSI İndikatörü Zirveye Giderken 200 Bin Dolar Fiyat Tahmini Yapıldı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yapılan bir analize göre Bitcoin yeni ATH seviyelerine ulaşmak için güç topluyor olabilir. Kripto para biriminin 200.000 dolar çıkacağı iddia edildi. Twitter analisti TechDev, Bitcoin’in göreceli güç endeksindeki (RSI) tanıdık yükseliş davranışına dikkat çekiyor.

Parite stok akışı gibi hedeflerin altında kalmaya devam ederken, hem bu yıl hem de sonrası için yükseliş fiyat tahminlerinde yetersiz değil.Belirli bir fiyatta aşırı alım ve aşırı satım piyasalarını belirlemek için kullanılan RSI, onlara katılıyor ve 2021 boğa koşusunun ikinci aşamasının yeni başladığını gösteriyor.

BTC RSI fiyat döngüsü
Kaynak: TechDev/Twitter

Tarihsel veriler RSI indikatörünün zirve yaptığı dönemlerde, Bitcoin’in boğa koşusu başlattığını gösteriyor. Her dört yıllık döngüde, RSI sondan biraz daha düşük bir seviyede bir zirveye ulaşır. Bununla birlikte, BTC’nin nerede olabileceği tahmin edilebiliyor.

Diğer rakamlar, BTC fiyatının bu seferki en yüksek fiyatının 200.000 dolar veya daha fazla olabileceğini gösteriyor. TechDev, fibonacci seviyelerini gösteren farklı bir grafiğin yanına “200-300 bin dolar için Bitcoin neredeyse fazla programlanmış görünüyor” ifadelerini kullandı.

BTC günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Analist burada Bitcoin’in dört yılda bir gerçekleşen yarılanma döngülerini örnek gösteriyor. Bitcoin son günlerde yükselişini hızlandırdı ve yazım itibariyle 48.000 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para biriminin piyasa değeri ise 900 milyar doların üzerine çıktı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın