Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin 19 Bin Doları Gördü! 20 Bin Dolar Gelir mi?

ABD Aralık ayı enflasyon verilerinin duyurulduğu gün Bitcoin ve altcoinlerde sert yükselişler devam ediyor. BTC, 18 binin ardından 19 bin doları da gördü. Detaylar haberde;
Bitcoin 19 Bin Doları Gördü! 20 Bin Dolar Gelir mi?
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yeni yılın ilk gününden itibaren yükseliş trendi içine giren amiral kripto para birimi Bitcoin, gün içinde son dönemin en çarpıcı yükselişlerinden birine imza attı. BTC, son 24 saat içinde 17.500 dolar seviyesinden 19 bin dolara kadar yükselirken yüzde 8’e yakın getiri sağladı.

Haber yazımı esnasında 19.035 dolarlık gün içi en yüksek seviyesini gören kripto paranın bu rüzgarı sürdürüp sürdüremeyeceğini önümüzdeki saatler gösterecek.

FTX Çöküşünden Sonraki En Yüksek Seviye Görüldü

Haftalık kazancı yüzde 12’nin üzerinde olan BTC, FTX çöküşünden bu yana en yüksek seviyeyi görmüş oldu.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Kripto Piyasası İyice Yeşillendi

Özellikle haftalık bazda bakıldığında çoğu kripto para biriminin çift haneli yüzdelerde kazanç sağladığı görülüyor. En büyük altcoin konumundaki Ethereum, 1.425 doların üzerinde seyrederken, haftalıkta yüzde 14 yeşil yakmış durumda.

İlk 20 içindeki tüm kripto para birimleri son 24 saat itibarıyla yeşil görünümde.

GCM Yatırım Banner
Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: CoinMarketCap

FED Kararları Gidişatta Etkili Olmaya Devam Edecek

Şubat ayının başındaki ABD Merkez Bankası (FED) toplantısında 25 baz puan artırımı bekleniyor.

Bunun yanı sıra FED’in faiz indirimlerine 2023 yılı içinde başlama ihtimali de konuşulmaya başlandı. Bu ihtimalin gerçekleşmesi halinde 2024 yılında beklenen güçlü rallinin daha erken bir dönemde başlaması sürpriz olmayabilir.

Ayrıca Glassnode’un verileri, BTC’nin 16.500 dolar civarında işlem görmesinden bu yana, önemli bir birikim serisi olmadan bu başarının düşünülemez olabileceğini ortaya koydu. Zincir üstü analitik platformu, satın alımın fiyat 18.200 dolara ulaşana kadar devam ettiğini ortaya koydu.

Bitcoin, 18.2 bin dolara yükselirken, dolaşımdaki arzın yüzde 13’ünden fazlası kara döndü. Bu ölçümde yukarı doğru gözlemlenen keskin hareket, 16.5 bin dolar ile 18.2 bin dolar arasında büyük bir BTC hacminin elde edildiğini doğrulamaya yardımcı oluyor.

Png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAABAAAAAJCAQAAACRI2S5AAAAEElEQVR42mNkIAAYRxWAAQAG9gAKqv6+AwAAAABJRU5ErkJggg==
Kaynak: Santiment

Bitcoin’in sosyal ölçümleri de etkileyici seviyelere doğru ilerlemeye başladı. Santiment’e göre, sosyal hakimiyet 6 Ocak’ta yüzde 8.77’ye düştü, ancak haber yazımı esnasında yüzde 14.74’e yükseldi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın