Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak mı? CZ’den Kritik İfadeler

Binance CEO’su kripto para piyasasıyla ilgili geleceğe yönelik değerlendirmelerini paylaştı. Gelecek yıllarda senaryo ne olacak? İşte detaylar;
Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşacak mı? CZ’den Kritik İfadeler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yatırımcılar, amiral kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve altcoinler ile ilgili yeni haftada seyrin nasıl olacağını merak ederken BTC 18 Kasım ile başlayan haftaya sabah saatlerinde yüzde 2,26 kayıp ile başladı. Yazım itibarıyla düşüş bir miktar azaldı ve 1,29 seviyesine geriledi. Geçtiğimiz hafta bir süre olumlu performans göstermeyi başarsa da tekrar düşüşe geçen Bitcoin ile ilgili tanınan isimlerin analizleri dikkatle takip ediliyor.

Dünyanın en önde gelen kripto para borsası olan Binance tarafından yapılan açıklamalar yatırımcılar için yol gösterici oluyor. Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao (CZ), kripto para piyasasının nasıl şekilleneceği hakkındaki yorumlarını paylaştı. FTX ve Luna çöküşlerine dikkat çeken CZ, Yunanistan’ın başkenti Atina’da kripto paralarla ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

CZ, Binance’in kar elde etmekten ziyade sürdürülebilir bir büyümeye odaklandığını kaydetti.

Binance buluşmasında katılımcılardan biri CZ’ye “Bitcoin (BTC) 1 milyon dolara ulaşabilecek mi?” şeklinde bir soru yöneltti. CEO, “Her şey olabilir.” şeklinde yanıt verdi. Ancak kullandığı ifadeler ile 2022’de yaşanan olumsuz olaylardan sonra gelecek yılda kripto piyasasının toparlanacağını vurguladı.

Bitcoin 17:40 itibarıyla piyasalarda 16.221 dolardan işlem görüyor.

GCM Yatırım Banner

“FTX Yalan Söylüyor”

Açıklamalarıyla küresel çapta milyonlarca yatırımcı tarafından takip edilen isim, FTX yönetiminin bir tür saadet zinciri olduğunu ifade etti.

FTX’in kullanıcıların parasını almadığı yönündeki açıklamalarının yalan olduğunu söyledi ve tüm endüstrilerin erken aşamada inişler ve çıkışlar yaşayabileceğini sözlerine ekledi.

Sektörde başarılı ve başarısız projelerin olduğunu, Terra (LUNA) projesinin Lehman Brothers’ta olduğu gibi yanlış yönetildiğine değindi. CEO, Terra (LUNA) projesinde kurucuların çöküşten sonra yüklü miktarda parayla çekip gitmediklerini dile getirdi ve olayı domino etkisine benzetti.

“Uzun Süre Devam Edebilir”

Kripto paralarda kitlesel piyasa ortamında piyasa duyarlılığının tek bir sebebi olmadığını açıklayan CZ, ayı piyasalarına dikkat çekti. Bunun piyasa geçmişine bağlı olarak daha uzun süre devam edebileceğini belirtti.

Pazarın kitlesel benimsemesini de yorumlayarak bunu etkileyen iki faktör olduğunu aktardı. Kitlesel benimsemenin kripto para birimlerini tutmaya başladığı büyümeye ve yatırımcıların sahip olduğu kripto payına bağlı olacağını vurguladı.

Gelecek yıllarda kripto benimsemenin üstel bir artış modeli göreceğini kaydeden CZ, piyasalardaki düzenleyici direnç ve korkuya değinerek yavaş büyümenin kripto sektörü için daha iyi olabileceğini düşünüyor.

CEO’dan El Salvador Yorumu

Kripto lisansı için gerçekleşen onayların kriptonun daha hızlı benimsemesi için ön koşul olmadığını paylaştı. Konuyla ilgili olarak benimsemenin çok yüksek olduğu Venezuela örneğini verdi.

Öneri olarak benimsemeyi durduracak bir şey olmaması sebebiyle hükümetlerin düzenleme üzerinde çalışması gerektiğini söyledi.

5-10 yıl içinde El Salvador’un Bitcoin varlıkları açısından harika bir konuma ulaşacağını aktaran CZ, mevcut fiyatlarla hisselerin pek bir anlam ifade etmediğini, fakat önümüzdeki yıllarda çok değerli olacağını vurguladı.

Geçtiğimiz hafta Artk Invest’in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin’in 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağını belirtmişti. Ekonomistin açıklamaları kripto piyasasında oldukça dikkat çekmişti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.