Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Giren Şirketten ABD Hamlesi!

BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'nde yerini alan Kimpur Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., KAP'a ABD pazarındaki yeni hamlesini duyurdu. Detaylar;
BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne Giren Şirketten ABD Hamlesi!
HABER GİRİŞ

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alan Kimpur Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş., bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde yurt dışı yeni hamlesine ilişkin bilgilendirmede bulundu.

Borsa İstanbul’da KMPUR koduyla işlem gören şirketin bildiriminde ABD’de yeni şirket kuruluşunun detaylarına yer verildi.

Geçen ay içinde Birleşik Krallık’ta yerleşik Kimpur UK Limited unvanlı yeni şirketin kuruluş işlemlerinin tamamlandığını duyuran Kimteks’in yeni açıklamasında, ABD’de yerleşik Kimpur USA Corp. unvanlı yeni şirket/bağlı ortaklığın kuruluş işlemlerinin ve gerekli yasal prosedürlerin tamamlandığı belirtildi.

Yüzde 100 sermayesine sahip olunacak şirketin kurulma kararının geçen yıl Eylül ayında yatırımcılarla paylaşıldığı hatırlatıldı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin global yapılanma paralelinde hedef pazarlardan biri olduğuna vurgu yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu hamlenin, Amerika ve bölge pazarlarındaki etkinliği artırmak, pazar geliştirme çalışmaları yürütmek ve bölgedeki satış ve dağıtım süreçlerini yönetmek amacıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

KMPUR Hisselerinde Yükseliş

BIST 100 endeksi, haftanın dördüncü iş gününü yüzde 1,21 değer kazancıyla 8.949,79 puandan rekor günlük kapanışla tamamlarken KMPUR hisseleri endeksle paralel hareket etti.

Ayakkabı, otomotiv, mobilya, ısıtma ve soğutma, yalıtım-inşaat ve savunma sanayisi gibi farklı sektörler için üretim yapan şirketin hisselerinin değeri, günlük yüzde 2,7‘lik yükselişle 71,3 TL seviyesine çıkış gösterdi.

KMPUR Fiyatı Bugün Yükseldi
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Hisseler haftalık, aylık ve yıllık bazda ise yatırımcısına sırasıyla yüzde 8,2, yüzde 16 ve yüzde 68,6 oranında getiri sağlamış görünüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.