Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Kimpur’un İngiltere Planı Tamamlandı! Hissesi Artıda

Kimpur-Kimteks bugün KAP üzerinden İngiltere'deki varlığını güçlendirmek amacıyla yeni bir şirket kuruluşunu tamamladığını duyurdu. İşte detaylar;
Kimpur’un İngiltere Planı Tamamlandı! Hissesi Artıda
HABER GİRİŞ

Borsada hareketlilik devam ederken hisselerdeki hacim oranları da değişiyor. Geçen hafta işlem hacmindeki büyüklükle dikkat çeken Kimpur-Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret A.Ş. bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni şirket kuruluşunun tamamlandığını bildirdi.

KAP bildirisinde Kimpur bugün 10 Ocak 2023 tarihli özel durum açıklamasını hatırlattı. Şirket Yönetim Kurulu’nun Birleşik Krallık’taki varlığını güçlendirmek, ihracat örgütlenmesini ve gelişimini artırmak amacıyla yeni şirket kurulmasına karar verdiğini anımsattı.

Şirket yüzde 100 sermayesine sahip olacağı Birleşik Krallık’taki Kimpur UK Limited unvanlı yeni şirket veya bağlı ortaklığın kuruluş işlemleri için gerekli yasal prosedürlerin 22 Ocak 2024 itibarı ile tamamlandığına işaret etti.

Borsada KMPUR koduyla işlem gören BİST 100 endeksi içinde işlem gören şirket hissesi, yatırımcısına yıllık yüzde 22,84 oranında kazandırdı. Aylık yüzde 21,34 yükselen hissede haftalık artış ise yüzde 13,25 olarak kaydedildi.

Paratic Piyasalar Canlı Grafik Kimteks
KAYNAK: Paratic Piyasalar

Geçen hafta işlem hacmi artan hissenin bugün TSİ 10.54 itibarıyla yüzde 4,93 artışla 68,15 liradan işlem gördü. Hisse bir yıllık süreç içerisine en yüksek 98,55 lirayı test ederken, en düşük 33,53 liraya kadar geriledi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.