Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

BIST Şirketlerinden Haberler: BVSAN, SMRTG, KTLEV

Bülbüloğlu Vinç patent başvurusu hakkında açıklama yaptı. Smart Güneş bağlı ortaklığının sermaye artırımını, Katılımevim ise şube açılışını bildirdi.
BIST Şirketlerinden Haberler: BVSAN, SMRTG, KTLEV
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Yurt içi piyasalarda pozitif seyir devam ediyor. Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında 8.403 puanla rekor tazeledi. Günün ikinci yarısında 8.350 puan civarında hareket ediyor.

Geçen hafta Orta Vadeli Program’ı (OVP) izleyen yatırımcılar, bugün Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarına odaklandı.

Bülbüloğlu Vinç Patent Başvurusu Açıklaması (BVSAN)

Bülbüloğlu Vinç Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BVSAN), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) patent başvurusu hakkında açıklama yaptı.

Şirketin Ar-Ge merkezince geliştirilen ve çalışmaları tamamlandıktan sonra Türk Patent ve Marka Kurumu’na arazi şartlarında, yer altında veya tünellerde, boru montajlama sisteminin olduğu yerlerde ve ray yerleşiminin yapılamadığı alanlarda boruların kaldırılmasını ve taşınmasını sağlayan portal vinç ile ilgili patent başvurusunun Türk Patent ve Marka Kurumunca tescil edildiği açıklandı.

Markaya dair düzenlenen Patent Tescil Belgesinin ise şirket tarafından teslim alındığı belirtildi.

GCM Yatırım Banner

Smart Güneş Bağlı Ortaklık Sermaye Artırımı (SMRTG)

Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. yüzde 100 bağlı ortaklığı olan Smart Ges Enerji Üretim A.Ş.‘nin sermaye artırımını açıkladı. Şirketin 121.000.000 TL olan ödenmiş sermayesi 54.000.000 TL’lik artışla 175.000.000 TL’ye çıkarıldığı belirtildi.

Artırılan sermayenin tamamının nakden ödendiği, sermaye artırımının tescilinin yapıldığı ve ilan edildiği açıklandı.

Katılımevim Adana’da Şube Açıyor (KTLEV)

Katılımevim Tasarruf Finansman A.Ş. 13 Eylül 2023 tarihinde faaliyetleri başlamak üzere Adana’da şube açılacağını bildirdi. Adana Çukurova Şubesi, Yurt Mah. Kurttepe Cad. Petek Apt. No 2/A adresinde yer alıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.